مطالب مربوط به قیام انتخابات آزاد

سه ترانه و سرود آزادیخواهانه و ضد استبدادی با صدای آقایان: محمد رضـا شجریان و پیمان سلطانی  ۱، ۲، ۳
قیام چهارم مردم ایران چگونه به نتیجه خواهد رسید؟! طبعـا قيام چهارم مردم ايران در صورتى به اهــداف خـود خـواهد رسيد که مردمى آگاه و هدفدار و پى گير پشت سر خود داشته باشد، و تحت رهبری جریانات آزادیخواه و مردمسالار قرار داشته باشد، و چنین جرياناتی در آن حضور جدى داشته باشند، چرا که اگر استبداد شر و بلاست، استعمار هم روی دیگر استبداد و در واقع استبداد خارجی بحساب می آید.

کودتاچیان ولایت مطلقه و استعمارگران غربی، دنبال حذف مردم و آزادیخواهان؛ و استبدادی - استعماری کردن اوضاع هستند: آیا استعمارگران غربی میتوانند زیر نام برنامۀ هسته ای مردم ایران را از استمرار قیام آزادیخواهانه منصرف و از مبارزۀ ضد استبدادی غافل نمایند؟؟؟!!! آیا استعمارگران غربی میتوانند نظام به لبِ گور رسیدۀ ولایت مطلقه را نجات دهند و مانند کودتای ۲۸ مرداد بار دیگر آزادی و مردمسالاری در ایران را به تأخیر اندازند؟؟؟!!! (۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸)

علی لاریجانی رئیس مجلس نظام ولایت مطلقه: این مجلس خمینی است؛ این مجلس خامنه ای است؛ این مجلس خامنه ای است که شما دربارۀ آن چنین گفتید (واقعا جالب است؛ و اما سؤال اینست که آیا در زمان پهلوی نیز میگفتند: این مجلس رضا شاه پهلوی است؛ این مجلس محمد رضا پهلوی است؟! آیا در دورۀ پهلوی! شاه پرستی به این حد و مرز رسیده بود؟! حال باید پرسید: پس مجلس مردم و مجلس نمایندگان مردم و مجلس خواستهای مردم کجــاست؟! آری؛ اینست مــاهیت نظام ولایت مطلقه و ماهیت مجلس آن و ماهیت رئیس مجلس آن! تازه استبدادیان احمدی نژادی به آن هم راضی نیستند و آن را کم می دانند؟! و حقیقتا باید گفت که نظام ولایت مطلقه به اوج استبــداد و انحطاط رسیده است، و مشاهدۀ این فیلم مسئلۀ استبداد و انحطاط نظام ولایت مطلقه را واضح تر! می سازد). 
سرودِ: ای شهید - سمـــاء: تقدیم به شهدای راه آزادی و حاکمیت مردمی، شهدایی که به دست مزدوران نظام مُطلقۀ خامنه ای حلق آویز و یا با تیرهای پاسداران استبدادِ مطلقه خونشان به زمین ریخته شد. و سلام برآن خون هایی که در ۲۵ خرداد و ۳۰ تیر قیام سبز مردمی را آبیاری کردند، و به امید اینکه ثمرۀ خونشان آزادی و استقلال و مردمسالاری و کثرت گرایی باشد. 
آری؛ این نظام تنها سُنی ستیز نیست! بله؛ اصرار موحدین آزادیخواه آفتابی تر گردید؛ اصراری که می گفت: نظام ولایت مطلقه تنها سُنی ستیز نیست؛ بلکه ضد شیعی نیزهست؛ همچنانکه ضد آخوند وضد فارس است؛ و افلام جدیدی که ذیلا در پی می آیند و تهاجم بسیجیان وپاسداران نظام ولایت مطلقه به بیوت و دفاتر مراجع شیعه را بصورت زنده منعکس میکنند؛ این واقعیت را آشکارا مُستند! میسازند. و طبعا نظام ولایت مطلقه بعنوان یک نظام قدرت پرست و سرکوبگر دشمن همۀ اقوام و همۀ مذاهب ایران است؛ و مشخصا این نظام یک نظام استبدادی و ضد اسلامی و ضد مردمی و نظام فساد و تبعیض و سرکوبگری است.
ناگفته های مرحوم مُنتظری - پایان خرافۀ عصمت و انتصاب الهی: "انتخاب والی و حاکم با رای و انتخاب و بیعت مردم". این مرجع عالی شیعه تصریح نموده بود: "امام حسن وقتی به عنوان جانشین امیرالمومنین به امامت رسید، خطاب به معاویه می نویسد وقتی پدرم از دنیا رفت، مسلمانان مرا والی قرار دادند. تو چرا تخلف می کنی؛ ایشان نمی گویند، من امام هستم؛ می خواهند مردم بیعت کنند یا بیعت نکنند." می گوید مسلمانان مرا والی قرار دادند. تو چرا تخلف می کنی. یعنی مسلمانان باید والی و حاکم قرار دهند. (سمـاء: تمام مسئله همین یک کلمه است؛ و آن اینکه: در نظام اسلامی و در حکومت و رهبری اسلامی، چیزی بنام انتصاب الهی وجود ندارد؛ همانطور که در فکر و فرهنگ توحیدی اسلام، عصمت اُمَراء و اَئمه و کلا عصمت جنس بشر امری غریب و شرک آمیز است؛ عصمتی که مختص الله رب العامین است. و طبعا در طول تاریخ هزار و چهارصد سالۀ اسلام نیز بیشتر تشیع صفوی مدعی چنین خرافات و شرکیاتی بوده است؛ و بالبداهه با زائل شدن دو اصل شرک آمیز وخرافیِ عصمت و انتصاب چیزی بنام تشیع صفوی باقی نمی ماند؛ و آنهم مثل دیگر فِرَق انحرافی؛ در تاریخ شرک و خرافه پرستی ثبت خواهد شد).

رؤسای نظام ولایت مطلقه؛ نه تنها در داخل! بلکه درخارج نیز از اعتراض و مخالفت مردم ایران در امان نیستند؛ و فیلم زیر این واقعیت را به وضوح نشان میدهد:

 

 

نامۀ محمد نوری زاد به حسن خمینی: سید عزیز، ما برای اخذ آری از مردم، همۀ اعتبار تاریخی و دینی خود را به صحنه آوردیم. مردم ما را باور کردند. و به ما آری گفتند. از چریک و توده‌ای و ملی‌گرا، تا مجاهد و مسلمان و ذوب‌شدگان در تشیع. از سنی و یهودی و مسیحی و زردشتی، تا همه‌ی آنانی که می‌خواستند انسان باشند. ما با همان وعده‌های چشم‌ نواز و شوق ‌آفرین، مردم خود را به عقد معامله ‌ای فراخواندیم که یک سمتش ما بودیم و سمت دیگرش آنان. موضوع مورد معامله هم همین افق‌های ناب بود. معامله خیلی زود جوش خورد؛ چراکه مردم، جدّ بزرگوار شما را و مردان برجسته‌ای چون مطهری و طالقانی و منتظری و بهشتی را مردانی راستگو می‌دانستند؛ الحق نیز چنین بود (سماء: وضع جدید آقای نوری زاد جای شکر و تبریک است - رنج و زندانش مقبول باد - و لکن بدیشان میگوییم: آقای خمینی و بیشتر شاگردانش من البدایه! نه صادق و راستگو؛ بلکه تُقیه چی و استبدادی و خرافاتی بودند: اولا آثار قلمی آقای خمینی صراحتا نشان می دهند که او از اول اهل تُقیه و شیعــۀ صفوی و لاعنی بـــوده؛ و تمــام آثارش بیانگر فرقه بازی و خرافه گری و استبدادمنشی است؛ تا جــایی که آقــای خمینی حتی نـــو اندیشان شیعه را.......)
سماء: وقتیکه در نظام ولایت مطلقه؛ حسن خمینی هم! حتی از سخن و بیان محروم میشود؛ دیگر چه چیزی باقی می ماند؟! آیا هنوز هم کسانی هستند که معتقد به اصلاح نظام ولایت مطلقه باشند؟! بله آقای حسن خمینی؛ رهبری مُطلقه و مادام العمر را پدر بزرگ شما (آقای خمینی) بنیان گذاشت؛ و حال این سنت شوم و استبدادی به تصرف مخالفان خودتان! در آمده است؛ و لابد حالا مَرارتهای آن را درک می کنید؟! اینست که: آزادی و حقوق اساسی؛ یا برای همه وجود دارد؛ و یا برای کسی وجود ندارد. و طبعا امثال رفسنجانی و خاتمی و کروبی و موسوی و...... و همچنین استبدادیانی که حتی در صف مخالفین نظام ولایت مطلقه قرار دارند؛ گرفتار عواقب روشهای خود شده اند (بِما کانوا یَعمَلوُن). و آن مردمانِ تماشاچی نیز که حاضر نبوده و نیستند حتی به فکر سرنوشتِ خود باشند و از خودشان سلب مسئولیت کرده اند؛ دارای همین وضعیت هستند. و خلاصه: وَالْعَصْرِ، إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ، إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَ تَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ (عصر - ۱ و ۲ و ۳): قسم به عصر و زمــان! نسل بشری کلا در خسارت و زیــان است؛ مگر آنهایی که اهل ایمان و عملکردِ صالح و سازنده هستند، و در این میدان همدیگر را به حق و حقیقت و به صبر و استقامت توصیه میکنند.

فراخوان موسوی و کروبی برای برگزاری راهپیمایی مردمی ۲۲ خرداد - در حال حاضر شرایط جامعه بسیار وحشتناک است به طوری که هرچه می خواهند می گویند، هر تهمت و ناروایی که میخواهند به افراد نسبت میدهند، هر آماری که تصور می کنند منتشر می کنند و همه اینها به این دلیل است که آنان فکر می کنند صدای طرف مقابلشان به جایی نمی رسد؛ اما نمی دانند که این مردم هستند که می شنوند و شرایط اقتصادی و سیاسی را می بینند که چه چشم انداز سیاهی در انتظارشان می باشد. 

موضع مُستبدین ولایت مُطلقه دربارۀ رفسنجانی: روزهای بحرانی یک سیاستمدار - اکنون که ۳ دهه از دوران پر التهاب اوایل انقلاب گذشته است نظام جمهوری اسلامی به رغم از  سرگذراندن حوادث ریز و درشت، همچنان مسیر تعالی را ادامه میدهد. اما فتنه پیش و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری که از آن به ظهور نفاق جدید یاد میشود، موضوعی است که این روزها ذهن هاشمی رفسنجانی را سخت بخود مشغول ساخته است؛ بحرانی که عبور از آن شاید به مراتب سخت تر از بحران سال ۶۰ باشدگرچه نظام اسلامی با تدابیر امام گونه رهبر معظم انقلاب و پشتوانههای مردمی پس از ۹ ماه توانست از نفاق جدید نیز بگذرد، اما آنچه که امــروز ذهن رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را درگیر کرده و بدون شک پای ثابت یادداشتهای روزانه اوست، عبور از وضعیتی است که شاید بتوان از آن به بحران خانوادگی یاد کرد.   

تداوم سرکوبگری: از کودتای  انتخاباتی؛ بسوی کودتای نظامی (عسکری):

قاضی القضات خامنه ای خطاب به رهبران جنبش سبز: کار امروز شما، کار منافقین اول انقلاب است، دستگاه قضایی به اندازه کافی از شما پرونده دارد (یعنی عمیل استبدادد که کارش همیشه نفاق و دورویی بوده و تقیه جزو ارکان مذهبی اوست، دیگران را به نفاق متهم می کند، و نسبت به رهبران جنبش سبز که بزرگترین ظلم را در حق آنها نیز روا داشتند، از موضع زور و تهدید صحبت مینماید؟! اما بجاست که مستبدِ غافل (کذاب لاریجانی) به سرنوشت خود و ولی مطلقه اش فکری بکند و قیام مردم ایران و جنبش بزرگ و فراگیر آن را نادیده نگیرد، و به فکر باقی گذاشتن زمینه های توبه اش باشد). 

هجمه بی سابقه  به رهبران جنبش سبز - جنبش راه سبز: گرچه رهبر جمهوری اسلامی پس از  "سناریوی" پاره نمودن عکس آیت الله خمینی هوادارانش را به خویشتنداری و حفظ آرامش توصیه نمود اما نزدیکان و طرفداران دولت بر تندی انتقادات خود از رهبران معترضان،موسوی و کروبی، هاشمی رفسنجانی و بیت آیت الله خمینی افزودند و حملات بی سابقه ای را متوجه آنان نمودند. در این شرایط به نظر می رسد رهبری جریان اقتدارگرا در اختیار تندروهایی قرار دارد که به هیچ عنوان حاضر به تمکین در برابر خواست مردم نیستند.

جواب دفتر هاشمی رفسنجانی به سخنان حمید  روحانی: جناب آقای روحانی؛ باور اين جمله به نقل از شما در رسانه‌ها سخت است كه كسي روزي مرد شماره ۲ خوانده مي‌شد،‌ وقتي ديد كه مقام معظم رهبري در مقابل نفسانيات تسليم نمي‌شود، در انتخابات رياست جمهوري نهم با سر و مغز زمين خورده.؟!

سخنان محمد یزدی در عداوت با اصلاح طلبان و جنبش سبز: با ولايت نزديك شويد، اگر بياييد رهبري استقبال مي‌كند، چند بار ايشان در صحبت‌هايشان از توبه كردن افراد صحبت كرده‌اند، رهبري در صحبت‌هاي خود حجت را تمام كردند، هم براي سران فتنه، كساني كه در دام فتنه افتاده‌اند و هم براي مسئولان، طلبه‌ها و مراجع تقليد، نظام آنقدر محكم است كه اگر در برابرش بايستيد، بيشتر به عقب رانده خواهيد شد.

شدت گرفتن حملات عمال ولایت مطلقه علیه رهبران جنبش سبز، و در همین رابطه مثلا روح الله حسینیان خطاب به هاشمی رفسنجانی چنین میگوید: "تو بعد از فتنه اخیر بارها به رهبر خیانت کردی و در جلسات داخلی، خود را مرید رهبر خواندی، اما در مشهد کینه خود را نشان دادی و گفتی که اگر مردم نخواهند، باید برویم.

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات خامنه ای و احمدی نژاد: متأسفانه هاشمی رفسنجاني در سفر اخير خود به مشهد صحبتهای خود در خطبههای نماز جمعه را تأييد كرده و سخناني در راستاي بيانيههاي سران فتنه ميگويد. وي افزود: ايشان مشروعيت ولايت فقيه را در گرو مقبوليت مردمي ميداند و اعتقاد دارد كه هرگاه مردم پذيراي وليفقيه نبودند وي بايد از اين سمت كنارهگيري كند؛ اين سخن وزير اطلاعات با شعار مرگ بر ضد ولايت فقيه و مرگ بر منافقِ طلاب و روحانيون همراه بود. (به احتمال زیاد این اظهارات خصمانه؛ که تنها ۳ روز پس از ۱۶ آذر ایراد شده اند، به معنای پایان کار هاشمی رفسنجانی در نظام ولایت مطلقه است؟! این جدال و انشقاق در نظام ولایت مطلقه بصورت جدی با انتشار نامۀ انتقادی رفسنجانی به خامنه ای در ۱۹ خرداد آغاز! و بعد از تلاشهای بی ثمر توسط ایشان جهت مهار اوضاع درنظام ولایت مطلقه؛ به بیانات صریح حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ختم گردید). 

موسوی از استبداد ولایت مطلقه میگوید: جوانی را ببینید که در دانشگاه خودش ویا دوستانش را کتک میزنند، بنام اسلام افراد را بازداشت میکنند، بنام اسلام جلوی فعالیت احزاب را میگیرند، بنام اسلام رسانه ها را توقیف می کنند، صنعت کشور هم که درحال متلاشی شدن است و وضع کارگران و کارآفرینان هم تعریفی ندارد. همه اینها به نام اسلام صورت میگیرد بعد هم اگر فسادی مطرح شد همه میگویند این فساد! و نامه مینویسند، یک دفعه می بینیم که تمام بحث راجع به فساد محدود شد به اسلام. این موارد روی جوان مملکت چه تاثیری میگذارد؟.... وقتی حکومت می آید روزنامه ها، سخنرانیها، هیئتها و احزاب را می بندد وحتی یک کانال نمیتوانیم داشته باشیم و یا یک مناظره نمیتوانیم انجام بدهیم و..... در چنین حالتی است که صدای بیگانه درکشور بزرگ میشود. از یک طرف دولت و از طرف دیگر آنها، سرانجام این وسط چیزی که در دو لبۀ قیچی از بین می رود همان اعتقادات اصیل است..... (همان استبدادی استعماری کردن وضعیت). نباید حکومت برای مردم تصمیم بگیرد. وقتی از دور نگاه میکنیم به زشتی این کار پی میبریم که مثلا چهار پنج نفر که به فرض خیلی آدمهای عالی که تمام حسنهای جهان در آنها جمع شده باشد، بنشینند یک عده ای را کنار بزنند، عده ای را انتخاب کنند، و بعد به یک ملت هفتاد و پنج ملیونی بگویند از داخلِ اینهایی که ما انتخاب کردیم انتخاب کنید؟! این بدترین حالت برخورد با یک ملت است. زشتی این کار را نمی فهمیم، چون داخل آن هستیم و لمس نمی کنیم. (بله؛ تُعرَف الاَشیاء بِاَضدادِها).
استبدادیان ولایت مطلقه و رؤسای سپاه و بسیج با چنین عناوینی با هاشمی رفسنجانی برخورد میکنند: دشوارترین روزهای رفسنجانی بعد از انقلاب؛؛ رفسنجانی پدر نظریه پردازی تقلب؛؛ داستان دو مهدی و دو استوانه!؛؛ تاریخ انقضای یک آقا زاده بنام مهدی هاشمی؛؛ مهدی هاشمی را مثل ریگی بگیرید؛؛ خواستگاری شاهزادۀ وهابی از نوۀ رفسنجانی؛؛ برخوردی که بیانگر عزل و برکناری نهایی رفسنجانی از نظام ولایت مطلقه است. اما عجیب اینست که آقای رفسنجانی بجای موضعگیری و شعله ور کردن جنبش سبز؛ اولویت سال ۸۹ را انسجام ملی! اعلام کرده است!!! و این وضعیت یادآور سخن معروفِ: خانه از پای بست ویران است؛ خواجه در نقش و نگار ایوان است. حال باید منتظر بود تا ببینیم که آیا اولویت سال ۸۹ برکناری رفسنجانی و هم قطاران او خواهد بود؛ یا انسجام اَطیاف نظام ولایت مطلقه (و باصطلاح رفسنجانی انسجام ملی!). یا اینکه نخیر! سال ۸۹ باذن الله و همت مردم سال آزادی ایران و زوال استبداد ولایت مطلقه میباشد.
پیامهای نوروزی میر حسین موسوی و مهدی کروبی - موسوی: سال ۸۹ با مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم. بخشی از آن به شکل‌گیری این مطالبات بازمی‌گردد که مطالبات به حقی است و راه عظمت ملت، رستگاری تمامی جناح‌ها و مسیر پیشرفت ملت است و این مطالبات ادامه خواهد یافت و سال جدید سال استقامت بر این مطالبات به حق و قانونی است و ما حق عقب کشیدن و عقب‌گرد در ارتباط با این مطالبات را نداریم و آن را خیانت به ملت و اسلام و خون شهدا می‌دانیم. کروبی: اگر شما نظام رو سلیقه میگید، نظام رو فرد میگید، نظام یه دسته خاصی رو میگید که یه جمع کوچکی را در درون خودش جا بده؛ مثلا روحانیونش آقای جنتی باشه، آقای یزدی باشه، آقای مصباح باشه، آقای شجونی باشه، آقای طائب باشه یا نفراتش قاضی مرتضوی باشه، محمود احمدی نژاد باشه، الهام باشه، نقدی باشه و از این قبیل افراد؛ اگه نظام این رو بگید، بله! ما مخالف این جور نظامی هستیم!.
میر حسین مــوسوی: احساس من نسبت به آینده این است که حرکتی که آغاز شده برگشت ناپذیر است، ما هیچ وقت به یکسال گذشته بر نخواهیم گشت، این تغییر ایده ها را باید غنیمت شمرد. من به آینده بسیار امیدوارم، باید به مردم صبر و امید را منتقل کرد، صبر در معنای ایمانی آن، این جنبش چیزی برای خود نمی خواهد، آزادی و بهروزی و سعادت و پیشرفت مردم را می خواهد وقطعا به آن دست خواهد یافت . حرکت بعد از انتخابات و خود انتخابات مردم را به حقوقشان آگاه کرد، باید مردم را به صبر و استقامت دعوت کرد، سال آینده را باید سال صبر و استقامت بدانیم و بنامیم. سال استقامت بر اهداف جنبش سبز تا به نتیجه رسیدن.  

مهدی کروبی: جمهوریتی که از درون نظام برخاسته دچار استبداد زدگی شده است، و انتخابات اینچنین بی خاصیت شده و فقط اسم و تشریفاتی از آن باقی مانده آنهم با دخالت های متعدد و اعمال نفوذ های فراوان از جانب برخی افراد. لذا میخواهم بگویم که من از همان انتخابات مجلس هشتم متوجه شدم که با ادامه این روند دیگر در ایران انتخابات به معنای واقعی برگزار نخواهد شد. (نظام ولایت مطلقه از اول استبدادی و فرقه ای و ضد آزادی و مردمسالاری بود؛ اما آقایان اصلاح طلب بیشتر روی مراحلی از استبداد ولایت مطلقه تأکید مینمایند؛ لکن دورانهای۳۰ سالۀ گذشته ثابت نموده که نظام ولایت مطلقه همیشه استبدادی و فرقه ای بوده است، و تا زوال و برکناری اش استبدادی و فرقه ای باقی خواهد ماند، و اصلاح این نظام خیالی بیش نبوده و نخواهد بود).
اینجا دانشگاه! است؛ محل اخذ علم و دانش است! اما اکنون در سایۀ استبداد ولایت مطلقه به میدان وحشی گری تبدیل شده است! و شاید بدون مشاهدۀ فیلم این ددمنشی ها راه و رسم استبدادی و پذیرش آنچه در ۲۵ خرداد ۸۸ در کوی دانشگاه تهران بوقوع پیوسته دشوار بنماید!!! اما تماشای فیلم وحشیگری عمال ولایت مطلقه این واقعیت را آشکار و بر ملا می سازد. حال این عیان شده را قیاس کنید با آنچه در سیاهچالهای نظام ولایت مطلقه بر فرزندان مردم ایران می رود.
هنر اصلی؛ غلبه بر نیروهای استبدادی: چارۀ کار و راه زوال نظــام استبدادی اولا در غلبه بر نیــروهای استبدادی و درهم شکستن موانع آنهاست. ثانیا این کار وقتی میسر می شود که حضور و قیام و تظاهراتِ مردم و آزادیخواهان مُمتد و دائمی باشد، تا استبدادیان بکلی خسته شوند و از پای در آیند، و نظام استبدادی هم دچار خسارات سنگینی شود؛ کاری که نیازمند یک رهبری قاطع و جسور و آزادیخواه است، نه اینکه حضور و اعتراضات ضد استبدادی ماهانه و فصلی! گردد و مثلا در مناسبات رسمی و مورد اعتراف نظام استبدادی خلاصه شود. افلام تظاهرات ۲۲ بهمن ۱۳۸۸ - فیلم ۱، فیلم ۲، فیلم ۳، فیلم۴، فیلم ۵، فیلم ۶، فیلم ۷، فیلم ۸، فیلم ۹
زهرا رهنورد، خطاب به مستبدین ولایت مطلقه: اگر دین داشتید و قرآن شناس بودید؛ با سخنان سرشار از عاطفه و احترام قرآن کریم نسبت به مادر آگاه بودید که میفرماید (نقل به مضمون): مادر، او را با سختی حمل نمود و شیر داد و آنگاه میفرماید: ای انسان برای من و والدینت شکر گو. ای کاش می فهمیدید که کلام وحی، شکر برای خداوند و والدین را دریک مسیر قرار میدهد. اما، شما! ای شمایان قدرت طلب! راستی هابز چه خوب گفت که قدرت اگر مهار نشود یک اژدها (لوایتان) خواهد بود. قانون و مردم برآنند که قدرت را مهار کنند و از آن یک خدمتگزار بسازند، اما شما قدرت را به سان اژدهایی دمان به جان مردم، می پسندید. (آری؛ از طرفی بسی جای تأسف است که بر مردم ایران چنین اژدهایی حاکم گشته و حتی به مادران جگر سوخته نیز رحم نمی کند، اما از طرف دیگر باید امیدوار بود که ظلم و جنایات نظام ولایت مطلقه آنقدر وسیع و فراگیر شده که عذاب چاقوی غدارش به استخوان همۀ اطراف رسیده است، و طبعا اژدهای ولایت مطلقه خلق الساعه نیست، بلکه سی سال است که مردم ایران را و اقوام ایران را ومذاهب مختلفه را و احزاب وسازمانهای فکری - سیاسی را سرکوب و قلع و قمع می نماید). 
جنبش سبز؛ نماد وحدت و همبستگی ایرانیان یا حرکتی ناهمگن و متفرق؟!  جنبش سبز یک حرکت فراگیر ملی است که تمامی اقشار، گروه ها و سلیقه های مختلف را در بر می گیرد و نمی توان برای آن حد و مرزی تعیین کرد  و به بهانه خودی و ناخودی گروهی را به علت عدم تجانس از این حرکت منفک کرد و به نوعی آنان را به جرم نکرده ای بایکوت نمود.  این جنبش سعه صدر دارد و با کسی سر عناد ندارد. (آری؛ حقانیت، مردمی، و ریشه داری جنبش سبز در فراگیری و همه گیر بودن آنست، و با حفظ چنین مختصاتی، پیروز میدان و در برابر مستبدین ولایت مطلقه ظفرمند و بسوی اهداف خود پیش می رود). 
آمادگی سبزها برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن؛ ایران فردا سبز می‌شود - "از ملت آگاه و فرهیخته ایران از هر قوم و مذهب و قشر و طبقه‌ای دعوت می‌شود تا با حضور در راهپیمایی روز ملی ۲۲ بهمن همانند روزهای انقلاب، اراده و خواست ثابت و همیشگی خود را در تحقق نظام مبتنی بر آرمان‌های اسلامی و حق حاکمیت ملت و نفی استبداد با هر نام و رنگی به نمایش بگذارند و به همگان تفهیم کنند مادام که آرمان‌های انقلاب در جان این ملت زنده است، خودکامگی در این سرزمین ممکن نیست."  
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات: با نمادهای سبز در راهپیمایی ۲۲ بهمن می آییم - مي آييم تا فرياد زنيم زندانيان سياسي كه اكثراً فجر آفرينان بهمن ۵۷ بودند را آزاد كنيد و به جاي زندان و برخورد و خشونت با ملت، به اصول و آرمان ها برگرديد، به اجراي قانون همت گماريد و به جاي توهم توطئه به تحليل عملكرد خود و نهادهاي همسو همت گماريد، كه آيينه چون نقش تو بنمود راست، خودشكن آيينه شكستن خطاستمي آييم تا همه با هم فرياد كنيم كه انگ بي ديني و تهمت بيگانه خواهي و دروغ انقلاب مخملي وصله هاي ناچسبند براي جنبش سبز كه صد البته از خصايص ذاتي حاكميت هاي قانون گريز و فرافكن و هنجارشكن و عوام فريب است كه با روش هاي نخ نما شده چون كارناوال عاشورا و پاره كردن عكس و..... ملت را متهم به اخلالگري و اغتشاش كند. 

مواضع مهدی کروبی در آستانۀ ۲۲ بهمن: ۱- همه با هم، آرام و با صلابت در سالروز ۲۲ بهمن که یادآور تجلی باور دینی و عزم ملی مردم شریف ایران و نقطه عطفی در تاریخ پر افتخار کشورمان است، در راهپیمائی شرکت می کنیم. این روز به هیچ گروه خاصی تعلق ندارد و روز افتخار و سربلندی تمام ملت ایران است. ۲- در حالی به استقبال سالروز ۲۲ بهمن امسال می رویم که دو رکن جمهوریت و اسلامیت نظام بشدت زیر سوال رفته است. انتخابات ریاست جمهوری دهم همراه شد با مهندسی آرای مردم. پاسخ سوال ساده مردم در راهپیمایی عظیم سکوت ۲۵ خرداد وپس از آن (رای من کو) با خشونت و سرکوب مواجه و موجب شکسته شدن دیوارهای اعتماد میان مردم و حاکمیت شد. ۳- در این روزها مردم این صاحبان اصلی انقلاب بدلائل متعددی ازجمله اقتصادی، سیاسی و امنیتی وبویژه بی توجهی به حقوق شهروندی شرایط سختی را میگذرانند. انکار این شرایط، حقیقت و واقعیت را تغییر نمیدهد ولو آنکه نام آن را عده ای فتنه وعده ای دیگر بحران ویا واژه ای دیگر بگذارند. ۴- متاسفانه علیرغم آموزه های اسلام فضای جامعه آکنده از تزویر، چاپلوسی، دروغ و رواج مدح و ثنا گردیده است. از یک سو متملقان پست و از سویی دیگر افراطی های بی مایه میانداری میکنند. تمام اصول قانون اساسی بطور کامل اجرا گردد و حق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در همه انتخابات ها از مجلس خبرگان رهبری گرفته تا مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری رعایت شود. بدعت زشت شورای نگهبان که تمام ایرانیان از جمله چهره های شاخص و شناخته شده را به ساتور نظارت استصوابی می سپارد باید حذف گردد. میزان باید فقط رای ملت باشد نه گزینش و مهندسی آرای مردم بر اساس سلایق عده ای خاص. 

میر حسین موسوی در گفتگویی صریح با کلمۀ سبز، آخرین مواضع خود را نسبت به قیام آزادیخواهانه و ضد استبدادی مردم ایران (جنبش سبز) چنین اعلام داشت: در سالهای اول انقلاب اسلامی اکثریت مردم قانع شده بودند که انقلاب همه ساختارهایی را که می توانست منجر به استبداد و دیکتاتوری شود از بین برده است و من هم یک نفر از این جمع بودم. ولی الان چنین اعتقادی ندارم. امروز هم عوامل و ریشه هایی را که منجر به دیکتاتوری میشود میتوان شناسایی کرد و هم مقاومت در مقابل بازگشت به این دیکتاتوری را که باید گفت مقاومت مردم میراث گرانبهای انقلاب اسلامی است. عدم سازگاری مردم با دروغ و تقلب و فساد که ما این روزها شاهد آن هستیم به خوبی حضور این میراث را نشان می دهد. همان طور که بسته شدن فضای مطبوعاتی و رسانه ای و پر شدن زندانها و کشتن بیرحمانه مردم در خیاباها که به صورت مسالمت آمیز احقاق حقوق خود را خواستارند نشان دهنده حضور ریشه های استبداد و دیکتاتوری باقیمانده از نظام شاهنشاهی است. مردم دنبال آزادی و عدالت هستند و متوجه اند که دستگیری ها و اعدام ها با اغراض سیاسی و در تعارض با قانون اساسی و قوانین رایج صورت می گیرد.
کروبی در مصاحبۀ اختصاصی: اشکال من و مردم معترض در مشروعیت این قدرت همچنان بقوت خود باقی است و هنوز هم معتقدم حق مردم در تعین سرنوشتشان در انتخابات دهم نادیده گرفته شده است. اگر انتخابات سالم برگزار می شد و شورای نگهبان به واقع پاسدار قانون اساسی بود، نتیجه چیز دیگری بود و کشور و مردم این مقدار هزینه نمی دانند. همانطور که قبلا هم گفته ام این دولت از آنجا که برآمده از رای مردم نیست، قادر به ادامه کار نخواهد بود......... کروبی خطاب به جنتی: آقای جنتی فریاد امروز مردم ایران پاسخی است به خیانت شما به رای مردم، قانون اساسی و آرمان امام و شهدا که اصل انتخابات را از اساس بی معنا کردید و جمهوریت نظام را به مسلخ بردید.

محمد یزدی خظاب به رفسنجانی:
هاشمي با موضع‌گيري‌هايش که از سه پهلو هم گذشته است، هر روز از نظام دورتر مي‌شود.
 جواب هاشمی رفسنجانی به محمد یزدی: آقای یزدی همان گونه که قبلا هم گفتم جوابم تا کنون به سخنان توام با عصبانیت و غرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و در جلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و در قوه قضاییه به صورت کتبی مطالبی را گوشزد خواهم کرد.

مــواضع شجاعانۀ مهدی کروبی در برابر مُستبدین ولایت مطلقه؛ و راه حلهایش - آقای کروبی در این مواضع صریح چنین میگوید: حوادث بازداشتگاهها و ماجرای کهریزک و خشونت به زنان و دستگیری های فله ای و دادگاههای فرمایشی و ارعاب تئوریزه شده کم بود که دست آقایان به خون مردم در روز عاشورای حسینی نیز آغشته شد. طنز ماجرا اما آنجاست که طلبکار هم می شوند. دست پیش می گیرند مبادا که پس بیافتند. شب عاشورا به حسینیه جماران یورش می برند و با این حال از شکسته شدن حرمت امام وعاشورا نیز سخن میگویند. با چاقو و قمه به جان مردم در تهران و مشهد می افتند وبعد حکم محاربه برای دیگران صادر میکنند. مواجب بگیران را به جان مردم می اندازند و مردم را فریب خورده و مزدور اجنبی می خوانند. و راه حلهای کروبی چنین است: ۱- اعتراف و توبه ظالمان و بخشش مردم. ۲- انحراف از انقلاب و اصلاح آن. ۳- پرهيز از خشونت و درگیری. ۴- ریشه یابی وعلت یابی حوادث اخیر. ۵- آمادگی برای مناظره با حکام ظالم.

بیانیه شماره ۱۷ میر حسین موسوی: بنده به صراحت می گویم تا وجود یک بحران جدی در کشور به رسمیت شناخته نشود، راهی برای خروج از مشکلات و مسائل پیدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران، توجیه گر ادامه راه حل های سرکوبگرانه خواهد شد. اذعان به وضعیت بحرانی می تواند راه حل را نه در سرکوب که بر سر آشتی ملی قرار دهد. (متن بیانیۀ آقای موسوی هم قوت و صراحت دارد، و هم استبدادیان ولایت مطلقه را با توجه به منطق آشتی جویانه اش دچار تشتت و چند دستگی می سازد، اما متأسفانه پیشنهادات ایشان ضعیف و مجهول بوده و میتواند مورد سوء استفادۀ مستبدین ولایت مطلقه واقع شود؛ و خاصتا اینکه این پیشنهادات را از توافق دوجانبه هم! بی نیاز دیده و آن را مرتبط به مصدر و مرجع مشخصی نساخته است؛ و حتی معلـوم نیست که منظـور ایشان از آشتی ملی چیست و مثلا این آشتی چه محدوده ای دارد؟!). 

کیک و ساندیس دجالان شیطان پرست: چه عجب؛ جنایتکاران ولایت مطلقه، که مردم ایران را قلع و قمع و ایران را به قبضۀ خود در آورده اند، باز مدعی حمایت مردمی هستند؟! اما اگر دجال و ددمنش نبودند (همانطور که نسبت به خرافات و شرکیات خود نیز کذاب و غدار هستند)، به مردم مخالف گلوله نمی دادند و به اجیر شدگان خود کیک و ساندیس! همچنین اگر شیطان پرست و یزیدی نبودند، با داشتن حمایت مردمی، از انتخابات آزاد نمی ترسیدند! و برای رهبری و ریاست جمهوری و نمایندگی و..... هفتخوان رستم نمی گذاشتند؟! 

عاشورای حقیقی نه نمایشی! در ایران: مردم آزادیخواه ایران علیه یزیدیان زمان و بر ضد استبداد ولایت مطلقه، عاشورایی جدید بپا کردند، و مبارزات ضد استبدادی خود را به مرحلۀ جدیدی رساندند، و شعار مــــرگ بـر خامنه ای را در صدر شعارهای خود قرار دادند. و از همه مهمتر اینکه مردم ایران در سالگرد شهادت حسین، قیام آزادیخواهانۀ خود را به شهرهای بیشتری کشاندند؛ و فیلمهای زیر اسناد این قیام استبداد بر انداز هستند: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲

فیلم سخنرانی ناتمام محمد خاتمی در حسینیۀ جماران و هجوم عمال نظام ولایت مطلقه به جلسۀ این سخنرانی. همچنین امروز (عاشورای حسینی) تظاهرات و تجمعات بسیاری درشهرهای مختلف ایران و خاصتا تهران صورت گرفته است، که در بیشتر موارد منجر به درگیری با عمال نظام ولایت مطلقه گردیده است. اما با وجود همۀ وحشیگریهای استبدادی، قیام سبز آزادی در روز عاشوراء نیز در جریان و در حال گسترش است. جهت دریافت اخبار لحظه به لحظۀ قیام عاشورایی مردم ایران به این عنوان سر بزنید: http://www.rahesabz.net 

محسن کدیور : رژیم (نظام ولایت مطلقه) دیر یا زود سرنگون می شود. محسن کدیور پیش ‌بینی کرد که رژیم ایران دیر یا زود، سرنگون می‌شود. این پژوهشگر دینی  در گفتگو با نشریه اشپیگل گفته است که نمی ‌تواند زمـــان مشخصی را برای این سقوط پیش ‌بینی کند، اما به این نتیجه رسیده است که این اتفـــاق خواهد افتاد.

محرم سبز، علیه یزیدیان زمان - محرم ماهی است که مردم سبزباور ایران، با تأسی به اندیشههای مقتدای خود، حسین (ع) از ظلم و جور صاحبان قدرت تبری خواهند جست. حضور گسترده و پر رنگ تک تک حامیان جنبش عدالتخواه ایران در برنامههای خاص این ماه، قدم بزرگی در راه تحقق آرمانهای ناب حسینی که همانا ظلمستیزی، عدالتجویی و حقطلبی است، خواهد داشت.

 اعـــلام مـــوجودیت ستاد بزرگداشت پدر جنبش سبز: راهپیمائی های تاسوعا و عاشورا را علاوه بر زنده داشتن مرام حسینی، به احترام و بزرگداشت پیــرو صادق امام حسین (که در زمانه ما منتظری مظلوم است) اختصاص خواهیم داد، و با شعارهای دینی و ضد استبدادی، همانند تاسوعا و عاشورای سال ۱۳۵۷ به نبرد مسالمت آمیز با یزید زمانه خواهیم رفت.

علیرغم همۀ  موانع و سرکوبهای استبداد ولایت مطلقه، مراسم تشییع جنازۀ پدر جنبش سبز آقای منتظری در ۳۰ آذر و در شهر قم در حد اعلای خود برگزار شد. در این مراسم صدها هزار نفری، علاوه بر شعارهای آزادیخواهانه و ضد استبدادی، روی قرائت پیام جعلی و ریاکارانۀ خامنه ای نیز هُو! کشیدند. و بدین صورت، تشییع جنازۀ منتظری به قیامی ضد استبدادی تبدیل گردید. در این رابطه این دو فیلم بسیار تماشایی است: ۱- جمعیت عظیم تشییع کننده، ۲- هو کردن پیام خامنه ای 

تشییع منتظری؛ قیام ضد استبدادی: عزا عزاست امروز، ملت سبز ایران صاحب عزاست امروز. منتظری مظلوم، آزادی ات مبارک. مرگ بر استبداد. خامنه ای قاتله، ولایتش باطله. ما اهل کوفه نیستیم، پشت یزید باستیم. این ماه ماهِ خونه، کار یزید تمومه. وصیت منتظری، مرگ بر این دیکتاتوری. ننگ ما ننگ ما، صدا و سیمای ما. صدا و سیما و کیهان، رسانه های شیطان و..... فیلم ۱، فیلم ۲، فیلم ۳، فیلم ۴، فیلم ۵، فیلم ۶، فیلم ۷، فیلم ۸، فیلم ۹، فیلم ۱۰، فیلم ۱۱، فیلم ۱۲، فیلم ۱۳، فیلم ۱۴، فیلم ۱۵، فیلم ۱۶، فیلم ۱۷، فیلم ۱۸

عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، ملت سبز ایران صاحب عزاست امروز - آری؛ حسین علی منتظری عاقبتش بخیر بود؛ و در حالی که علیه نظام ولایت مطلقه قد علم کرده بود و در موضع ضد استبدادی و در سنگر مردم آزادیخواه ایران قرار داشت، بعنوان محبوبترین مرجع شیعیان و امید جنبش سبز ایران وفات کرد. باشد که تشییع جنازه اش هم به قیامی بزرگ علیه استبداد ولایت مطلقه تبدیل گردد. فیلم ۱، فیلم ۲، فیلم ۳ 

فیلمی که کمتر منعکس گردید: تظاهرات بزرگ دانشجویان قزوین در ۱۶ آذر (روز دانشجو)- شعارها: شکنجه، جنایت، مرگ بر این ولایت. نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب و.....

اعتراضات گستردۀ دانشجويی عليه حکومت كودتا در بیش از ۵۰ دانشگاه و در سراسر ایران - ۱۶ آذر ۸۸ نه فقط دانشجویان سیاسی، كه همه دانشجویان معترض بودند، واعتراض خود را به شكلی مسالمت‌آمیز و با شكوه به نمایش گذاشتند. و این تجمعات اعتراضی در بیش از ۵۰ دانشگاه سراسر مملکت در حجم وسیعی برگزار شد، و در مناطق بسیاری مردم نیز به حمایت از دانشجویان به خیابان‌ ها آمده و هزاران تن از مردم و دانشجویان درسراسر ایران یك‌ صدا فریاد حق‌ طلبی سر دادند. همچنین تظاهرات و اعتراضات ضد استبدادی دانشجویان در تهران در ۱۷ آذر هم تداوم داشته است (صوت و تصویر): ۱، ۲، ۳، ۴ 

۱۶ آذر روزقیام دانشجویی؛ روزمبارزه با استبداد و استعمار؛ و روز حرکت بسوی زائل سازی نظام استبدادی و کنار زدن نظام ولایت مطلقه؛ بصورت بی نظیر و در شهرهای مختلف ایران برگزار شد، و اسناد زندۀ این قیام استبداد برانداز و سراسری با صوت و صورت ذیلا ارائه می گردد: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶

توسط نیروهای لباس شخصی؛ پرتاب یک دختر دانشجو از طبقه دوم یک ساختمان در دانشگاه همدان

گزارش‌ها از بازداشت‌های گسترده در تهران - شاهدان عینی می گویند که مأموران امنیتی و انتظامی ایران در روز دانشجو تعداد زیادی از دانشجویان و تجمع کنندگان معترض را بازداشت کرده اند.

گزارش تحولات روز ۱۶ آذر در تهران و برخی شهرها - با آغاز روز شانزدهم آذر، خیابان‌های پیرامون دانشگاه‌ها برای جلوگیری از ایجاد ناآرامی‌های احتمالی چهره امنیتی به خود گرفت.

جنبش دانشجویی و مبارزه همیشگی با استعمار و استبداد - تجربه نشان داده با داغ و درفش نمی توان همه دانشجویان را به یک سمت هدایت کرد. اینان هم هستند، وجود دارند.

بیانیه شماره ۱۶ مهندس میرحسین موسوی به مناسبت ۱۶ آذر: یک ملت بزرگ نمی‌نشیند تا در روز روشن رایش را ببرند و هیچ نگوید. یک ملت بزرگ انتخابات درجه دو انتصابی را تحمل نمی‌کند.

ژنرال دیوید پتروآس فرماندۀ نظامی آمربکا: رهبران ایران بهترین مأموران آمریکا در منطقه هستند
  

هاشمی رفسنجانی در آخرین بیانات خود نسبت به دچار شدن نظام ولایت مطلقه به سرنوشت مشروطه هشدار داده و تضاد رؤسای نظام ولایت مطلقه را کتمان ناپذیر تلقی کرده و چنین گفته است: امروز جاي مخفي كردن نيست، واقعا مشكل اختلاف، جدي است. (این اظهارات بسیار شبیه به نامۀ ایشان به خامنه ای در ۱۹ خرداد گذشته است، و همانطور که آن نامه در آستانۀ انتخابات به افشاء گری پرداخت، این اظهارات نیز در آستانۀ ۱۶ آذر عمق اختلافات در نظام ولایت مطلقه را به صحنه آورده است، و  حل آن را بعهدۀ خامنه ای گذاشته است، و به عبارتی منشاء اختلاف در نظام ولایت مطلقه را شخص خامنه ای معرفی کرده است).

دانشگاه ها  در آستانه ۱۶ آذر: اعتراض ها اوج میگیرند - پوسترها و دیوار نوشته هایی که در آن از هواداران جنبش سبز برای شرکت در تجمع های اعتراضی روز ۱۶ آذر دعوت شده را می توان به آسانی در این سو و آن سوی تهران و سایر شهرهای بزرگ مشاهده کرد.هنوز هیچ دعوت رسمی و مشخصی برای حضور سراسری شهروندان در تهران و شهرهای بزرگ شکل انجام نشده ولی طرح های ابداعی فراوانی از سوی شبکه اجتماعی حامیان جنبش سبز در فضای مجازی قابل مشاهده است.در این حال تشکل تازه تاسیسی که خود را جنبش سبز دانشجویی معرفی کرده ازتمام مردم درهمه شهرها دعوت کرده که "با پیوستن به فرزندان دانشجوی خود درمراسم امسال دردانشگاه ها، آنان را تنها نگذارند.

محمد خاتمی در ملاقات با دانشجویان: اگر ما بخواهیم در عرصه حضور داشته باشیم باید انتخابات هم از نظر ضوابط و هم از نظر اجراء طوری باشد که اطمینان‌بخش باشد، و اگر نباشد دیگر حضور ما معنا ندارد، بر فرض که، مردم را دعوت کنم به حضور در انتخابات؛ چه کسی پای صندوق‌ها می‌آید؟اگر دلشان می‌سوزد و ما هم می‌خواهیم مردم بیایند باید وضعیت سیاسی و نحوه برگزاری انتخابات تغییر کند. (بله حالا آقای خاتمی، که تیغ استبداد ولایت مطلقه اصلاح طلبان را نیز دربر گرفته است، صحبت از اطمینان بخش بودن ضوابط  انتخابات و اجرای آنها می کند؛ این در حالیست که برای مردم ایران و همۀ احزاب و سازمانهای غیر ولایت فقیهی ۳۰ سال است که وضعیت سیاه و بلا ضوابط اجرایی بوده است. اما خوب حالا هم زیاد دیر نیست! و جای خوشبختی است که بالاخره خاتمی و دیگر اصلاح طلبان نیز به مرحله ای رسیده اند که اعلام نمایند: در وضعیت استبدادی، انتخابات بی معنا می باشد).

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران: همه شریک جرم زندانیانیم؛ گول خوردیم مردم را برای شرکت در انتخابات دعوت کردیم - وضع موجود حتما تغییر می کند، ما می گوئیم که این تغییر نباید با سرعت اتفاق بیافتد، تا خسارت کمتر شود، ولی آقایان میگویند نه همین طور باشد تا زمان تغییر فرا برسد، اگر منتظر این زمان تغییر باشیم (که حتما هم فرا میرسد) هزینه اش زیاد است.... البته من از آن دست کسانی هستم که معتقدم اگر قرار است رفقای ما در زندان بمانند خوب است که جمع وسیع چند ده هزار نفری ما داوطلبانه به زندان برویم، چون همه شریک جرم هستیم و همه در انتخابات بودیم وگول خوردیم و مردم را دعوت کردیم برای شرکت در انتخابات.(لازم بذکر است که آقای حسین مرعشی و حزب کارگزاران، که حزب هاشمی رفسنجانی تلقی می شود، از این جهت فریب نخوردند که ندانسته باشند انتخابات در نظام ولایت مطلقه تشریفاتی استبدادی بیش نیست، بلکه از این جهت فریب خوردند که انتظار نداشتند ولی مطلقۀ نظام همانند نیروهای غیر ولایت فقیهی با آنها رفتار نماید و آنها را بکلی تصفیه کند!).

سرنوشت هاشمی رفسنجانی را میتوان بنابر این جملات پیش بینی کرد: تمام اين مصيبت‌هايي كه در جريان انتخابات بر سر اين كشور آمد از آن نامه‌ سرگشاده‌اي بود كه ايشان نوشت؛ جرقه را از آنجا زد، آتش نفاق و اختلاف را از آنجا روشن كرد و نسل جوان و مردم را به جان هم انداخت بعد حالا مي‌آيد دلسوزي مي‌كند؟ مي‌آيد مي‌گويد جنگ قدرت نيست؟ مي‌آيد مي‌گويد چرا بايد اختلاف باشد؟ دعوت به وحدت مي‌كند؟ اگر مي‌خواهد دعوت به وحدت بكند اول بايد از آن نامه توبه كند [بايد] بگويد آن نامه خيانت بود من از آن نامه پشيمان هستم بعد هم بگويد پيرو رهبر هستم اطاعت از رهبري بر من و همه ملت واجب است؛ ۵۰ سال [است] با هم رفيقيم يعني چي؟ اين نشان مي‌دهد طرف دارد چه راهي مي‌رود و چه كار مي‌كند تمام اين مشكلات از همان قدرت‌طلبي و خودخواهي منشأ مي‌گيرد [از] قوم و خويش‌پرستي منشأ مي‌گيرد اين آقا‌زاده‌ها او را به روز سياه نشاندند و نفهميد. اي كاش او از سرنوشت آقاي منتظري عبرت مي‌گرفت! ديد آقاي منتظري خودش را قرباني مهدي هاشمي كرد؛ امام، انقلاب، ايمان [و] خدا را به خاطر مهدي هاشمي قرباني كرد متأسفانه ايشان هم همين راه را رفت انگار ايشان هم دارد قرباني مهدي هاشمي خودش مي‌شود در هر صورت مشكل ايشان گسترده‌تر از اين است كه من بتوانم در چند دقيقه‌اي كه در خدمت شما هستم واقعيت‌ها را بيان كنم، بگذريم.

حملۀ روح‌ الله حسینیان به هاشمي رفسنجاني و محسن رضايي - طرح وحدت ملی فتنه جديد است: اگر هاشمی صادق است، دست از حمایت متخلفین بردارد /طرح هاشمي رفسنجاني انحرافي است/ امروز کسانی وحدت ملی را مطرح می‌کنند که وحدت کشور را به هم زدند/محسن رضایی از هاشمي خط مي گيرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، روح‌الله حسینیان  گفت: این افراد مجرم هستند و باید با آنها برخورد قانونی شود. همچنین ایشان محسن رضایی را بازیچه دست دیگران خواند و گفت: محسن رضایی هم ابتدا تخلف کرد و نتیجه انتخابات را نپذیرفت و بعد بار دیگر آن را نپذیرفت.

دو مأمور برای مهار هر مُعترض سبز- شاهدان عینی، شمار نیروهای امنیتی (سرکوبگر) و رفتار آنها با تظاهرکنندگان در ۱۳ آبان را بی‌ سابقه می‌ دانند. از ویژگی‌های دیگر این روز، سهم بیشتر زنان از خشونت لباس پلنگی‌ها، لباس شخصی‌ها، بسیجی‌ها و یگان ویژه نسبت به مردان بود. ۱، ۲، ۳، ۴

۱۳ آبان؛ روز مبارزه با استعمار و استبــداد گشته است؛ پس مبــارک و خروشان! و زائل کنندۀ استبداد و استعمار باد - اَفلام تظاهرات ضد استبدادی و ضد استعماری مردم آزادیخواه و استقلال طلب ایران در ۱۳ آبان ۱۳۸۸: ۱، ۲، ۳، ۴ 

بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز ۱۳ آبان - سیزده آبان برای امروز و فردای ملت ما حامل این پیام ارزشمند است که آزادی و استقلال دو ارزش و آرمان بنیادین و همبسته انقلاب اسلامی است که تحقق یکی جز در پرتو دیگری امکان پذیر نیست. همچنان که نمی توان تحت سلطه خارجی به تحقق آزادی و حاکمیت اراده ملت برسرنوشت خویش دل بست، با حضور استبداد ودیکتاتوری نیز نمیتوان به استقلال وعزت وسربلندی کشور در برابر قدرت های بیگانه امید داشت. اگر این دو اصل و ارزش بنیادین به خوبی درک و فهم شوند نه سیزده آبان به یک رخداد صوری فاقد محتوا به مثابه ابزار تسویه حساب های سیاسی و جناحی داخلی برای حفظ قدرت تقلیل پیدا خواهد کرد و نه هیچ فرد یا جریانی خواهد توانست با مسخ وتحریف روح این رخداد تاریخی، پیام آن را به تابوی عدم مذاکره و جنگهای زرگری پیرامون آن مبدل سازد. امری که طی سالهای اخیر متأسفانه بسیار شاهد آن بودیم

بیانیه شماره ۱۴ میرحسین موسوی در آستانه سیزدهم آبان - حرکت ما از واگذار کردن اسلام به جبهه خرافه‌پرستان و سپردن انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان، از ناچیز شمردن میراث و میوه مبارزات یک‌صدساله مردم ایران و جایگزین کردن آن با تصوراتی گنگ، و از جدایی و بیگانگی نسبت به ریشه‌های تاریخی‌اش نفع نمی‌برد، و اگر برخی دولت‌های بیگانه بر ترویج چنین تمایلاتی اصرار دارند شاید در این کار سودی ملاحظه می‌کنند. آنها اگر لازم باشد با وجدانی آرام بر سر جنبش امروز ایرانیان پشت میز معامله می‌نشینند و به همان مقدار آزادی و توسعه سیاسی که در کشورهای همسایه‌ وجود دارد برای ملت ما قناعت می‌کنند و در این قناعت قابل سرزنش نیستند. این ما هستیم که اگر مصالح خود را به درستی تشخیص ندهیم باید ملامت ‌‌شویم. 

مهدی کروبی خطاب به هاشمی رفسنجانی: این نامه دوم را از آن روی به شما می نویسم که دیدم اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد و آنچه در این مجلس باید مطرح می شد، مطرح نشد و آنچه باید توسط اعضای آن مجلس مورد کنکاش قرار می گرفت، مورد کنکاش قرار نگرفت؛ و در یک کلام مجلس خبرگان که ممتاز ترین نهاد نظارتی در نظام جمهوری اسلامی باید باشد به نهادی بی اثر تبدیل شد....... جناب آقای هاشمی؛ می بینم که اجلاس خبرگان برگزار می شود و شما نه سخنی در انتقاد از شرایط حاکم بر کشور بر زبان می آورید و نه انتقادی را بنا به وظیفه خود منتقل می کنید و از همه عجیب تر در اختتامیه مجلسی بدین اهمیت در زمانه ای بدین حد خطیر غایب می شوید........ پاسخ شما چیست به مردمی که از وظایف مجلس تحت ریاست شما در شرایطی چنین خطیر پرسش می کنند؟ (البته از مجلس حلقه بگوشان ولایت مطلقه همین انتظار می رود، و در واقع به وظیفۀ حلقه بگوشی خود تماما عمل نموده است. همچنین از هاشمی رفسنجانی هم که تا خرخره غرق جرم و جنایت ۳۰ سالۀ نظام ولایت مطلقه و شریک اصلی خامنه ای در تحمیل نظام ولایت مطلقه است، بیش از این انتظار نمی رود. و اگرچه افشاگری کروبی روی این فیلی که حد اکثر موش زایید! بجا و مفید است، اما انتظارات اضافی از عناصر مُستبد و جنایت پیشه و معامله چی امری بیهوده می نماید).

حسینعلی منتظری در جواب نامۀ میر حسین موسوی: اقدامات اخير حاكميت و دادگاههاى نمايشى آن علاوه بر اين كه خلاف شرع‏ ‏و خلاف مصالح كشور و اسلاميت و جمهوريت نظام و از بدعت هاى بارز‏ ‏مىباشد، برخلاف مصلحت دنيوى خود حاكمان كه مىخواهند حكومت و‏ ‏رياست كنند نيز مىباشد. حاكميت اگر به جاى سركوب مردم و ايجاد‏ ‏فجايع اخير، عقل و شعور سياسى را حكم قرار داده و به تذكرات بعضى از‏ ‏بزرگان و علماء و مراجع گوش فرا داده بود و يك هيأت بيطرف و‏ ‏مرضى الطرفين را براى رسيدگى به شبهات انتخاباتى تعيين نموده بود، هرگز‏ ‏گرفتار بحران عدم مشروعيت كنونى نمى شد. حكومتى كه در آن اقشار‏ ‏وسيعى از مردم و نخبگان ، ناراضى و در فشار باشند قابل دوام نيست . اگر‏ ‏حكومت كردن با اين شيوه و روش و با ايجاد رعب و خفقان و استبداد و‏ ‏سركوب و پر كردن زندانها از نخبگان و آزادى خواهان و گروههاى سياسى‏ ‏مختلف ممكن بود، رژيم شاه توانسته بود حكومت خود را حفظ كند و هنوز‏ ‏پابرجا بود.  

مراجع شیعه در مقابل خامنه ای و نظام ولایت مطلقه: حداقل ۱۷ تن از آیات عظام شامل: یوسف صانعی، حسينعلي منتظری، علی سیستانی، لطف الله صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، حسین نوری همدانی، سید محمد تقی مدرسی، سید صادق شیرازی، اسدالله بیات زنجانی، سید محمد علی دستغیب، علی صافی گلپایگانی(وارث فقهي آيت الله بهجت)، وحيد خراساني، حسین مظاهری، اسحاق فیاض، سید محمدسعید حکیم، شیخ بشیر نجفی از طرق مختلف از جمله سایت های اینترنتی خود اعلام کردند که یکشنبه را روز عید فطر نمی دانند.  

علی مطهری: مشایی در یکی از سخنرانی‌هایش گفته بود: که دنیای امروز دنیایی نیست که ما از اسلام دم بزنیم و مردم جهان را به اسلام دعوت کنیم؛ بلکه باید مفاهیم مشترک ادیان چون عدالت و مهرورزی را مطرح کنیم.......مطهری با بیان اینکه اشخاصی چون مشایی خودبه‌خود نگاه لیبرالیستی به مسائل فرهنگی ایجاد می‌کند که برای کشور خطرناک است، افزود: برخی از اوقات مشایی می‌گوید حجاب بسیار اهمیت ندارد و از این حرف‌ها می زند تا کل جهان را جذب کنیم. وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دید فرهنگی رییس جمهور که متکی به دید مشایی است از دید مردم عادی پنهان است و مردم فکر می‌کنند و پیش خود می‌گویند که این افکار حزب اللهی است (خدایا مردم ایران را به همت نیروهای مخلص و آزادیخواهش از چنگ این شیاطین خبیث و این مستبدین ضد بشری و ضد اسلامی و این کودتاچیان و اهل زد و بند با استعمارگران نجــــــــات بده).  

روز قدس در ایران، روز قیام علیه استبداد ولایت مطلقه و سـلطه گران خارجی - تظــاهرات مــردم:
تهــران۱، اصفهــان۲، شیــراز۳.  مهمترین شعارهای مردم در روز قدس: دروغگو دروغگو ۶۳ درصدت کو؟! - مرگ بر دیکتاتور - مرگ بر روسیه -  اعتراف، شکنجه، دیگر اثر نداره - دیکتاتور دیکتاتور این آخرین پیام است، ملت سبز ایران آمادۀ قیام است - نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب - زندانی سیاسی آزاد باید گردد - ایران شده فلسطین، مردم چرا  نشستین - کروبی با غیرت، صدای خشم ملت - موسوی موسوی، حمایتت می کنیم - سلام بر منتظری، درود بر صانعی.

افشاگری جدید مهدی کروبی علیه نظام ولایت مطلقه: خدایا مهدی کروبی چه می دید و چه می شنوید؟ یا للعجب؛ کاش او زنده نبود و نمی دید که روزی در جمهوری اسلامی شهروندی نزد او بیاید و شکوه کند که در ساختمانی بی نام و نشان، توسط افرادی بی نام و نشان تر،هر عمل قبیح و غیر معمولی بر او صورت گرفته است: از لخت و عریان کردن افراد و نشاندن آنها در مقابل یکدیگر تا فحاشی های وقیحانه و ادرار کردن در صورت آنها و رها کردن چشم و دست بسته دختران و پسران در بیابان. اینها کم نبود که خبر از تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاهها نیز رسید.......... وقاحت اما به آنجا رسیده است که به جای مجرمان و مباشران و مسبان این مظالم، مهدی کروبی را می خواهند محاکمه کنند. غافل از آنکه محکمه واقعی در میان مردم است و باید به میان مردم رفت و دید که آنها چه کسی را محکوم می کنند و چه کسی را صدای حق خواهی خود می دانند. خدایا به تو پناه می برم از این فجایعی که جمعی مسبب آن بوده اند و نه تنها مایه ننگ جمهوری اسلامی که مایه ننگ ایران شده است و از این آبرویی که از عدالت و قضای اسلامی رفته است. 
نامۀ حسینعلی منتظری به مراجع و علمای شیعه:اين جانب كه همه مى‎دانند مدافع سرسخت حاكميت دينى و از پايه گذاران‏ ‏ولايت فقيه - البته نه به شكل مرسوم فعلى ، بلكه به گونه اى كه مردم او را‏ ‏انتخاب نمايند و بر كارهاى او نظارت داشته باشند - بوده ام و در راه تحقق‏ ‏آن در بعد علمى و عملى تلاش زيادى نموده ام ، اكنون در مقابل مردم آگاه‏ ‏ايران به خاطر ستم هايى كه تحت اين نام و عنوان بر آنان مى‎رود احساس‏ ‏شرمندگى كرده و خودم را در پيشگاه خداوند بزرگ مسئول و در مقابل‏ ‏خون هاى ريخته شده شهداى عزيز و تجاوزات به حقوق مردم بيگناه‏ ‏مورد عتاب مى‎بينم . بسيارى از افراد با سابقه در انقلاب از طريق نامه ،‏ ‏ايميل و يا حضورا به من مى‎گويند: حاكميت دينى كه شما وعده آن را به‏ ‏مردم مى‎داديد و ولايت فقيه را مجرى آن مى‎دانستيد و مى‎خواستيد آن را‏ ‏به پا داريد همين است كه امروز ما آن را مشاهده مى‎كنيم ؟ در حالى كه‏ ‏آنچه مشاهده مى‎شود در واقع حكومت ولايت نظامى است نه‏ ‏ولايت فقيه (از این واضحتر نمی توان گفت، و در این رابطه تنها باید بگوییم: خوشا بحال آقای منتظری که حساب خود را بصورت کامل از نظام شرک و استبداد و مادیت ولایت مطلقه و از مظالم و جنایات خامنه ای و احمدی نژاد جُدا کرده است). 

بـرائت عبد الکریم ســروش از نظام ولایت مطلقه و طلب مغفرت از خدا بخاطر همکـــاری با آن در گــذشته: آقای خامنه ای، می خواهم به شما بگویم دفتر ایام ورق خورده است و بخت از نظام برگشته است ، آبرویش به یغما رفته است و طشت رسوائیس از بام تاریخ افتاده است. کشف عورت شده است. خدا هم از شما رو گردان شده و ستاریت خود را باز گرفته است. آن دلیری ها که در کنج خلوت و در پرده تزویر می کردید فاش شده است. آه جگرسوختگان و جان باختگان و دهان دوختگان کارگر افتاده است و دامان و گریبان شما را سوخته است. خائفم که بگویم باب توبه هم به روی شما بسته شده است. شریعت هم از شما شفاعت نخواهد کرد که مشروعیت از شما گریخته است. ایران سبز از این پس دیگر آن ایران سیاه و ویران نیست. سبزی وسپیدی  این جنبش به عنایت و اجابت الهی بر سیاهی جور شما پیشی گرفته است. خاک و آب و آتش و ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا به فرمان خدا بر علیه شما بشورند. (این موضع صریح و روش جای تبریک و مبارک بادی است، موضعگیری برحق و ضد استبدادی که معنایش اینست که آقای سروش هم از افسانۀ اصلاح نظام ولایت مطلقه عبور کرده است، وطبعا تا زوال نظام ولایت مطلقه او هم مثل سایر آزادیخواهان و مخالفان نظام ولایت مطلقه دیگر به ایران سفر نخواهد کرد).  

ملاقات وزیر علوم احمدی نژاد با وزیر علوم استعمار صهیونی: اینست ماهیت حکام مُستبد نظام ولایت مطلقه و خاصتا جریان مجوسی صفوی احمدی نژاد، که از طرفی از موضع فریبکاری و حیله گری خواستار حذف و نابودی استعمار صهیونی میشوند، و از طرف دیگر در اردنی که استعمار صهیونی را به رسمیت شناخته است، دزدکی و مخفیانه ملاقات! می نمایند. لازم بذکر است که منبع این خبر (که همراه با عکس و تصویر است) شبکۀ جهان نیوز وابسته به نظام ولایت مطلقه و حامی خامنه ای و احمدی نژاد می باشد. آری؛ از نظر سماء چنین ملاقاتی هماهنگ با ماهیت نظام صفوی - استبدادی ولایت مطلقه و خاصتا در جهت سیاستهای اسلام ستیزانه و ضد مردمی احمدی نژاد و خامنه ای و مصباح یزدی و احمد جنتی و و محمد یزدی و احمد خاتمی و علم الهدی و بیژن جارچی و..... قرار دارد، رؤسایی که بجای مردم، پشت به زد و بندهای استبدادی - استعماری بسته اند. و طبعا رحیم مشائی نیز بدلیل دوست خواندن استعمار صهیونی بعنوان معاون احمدی نژاد علم شد، اما چون سخنان او علنی شده بود، رسوا و مفتضح شدند.   

مقایسۀ زندانهای نظام پهلوی با زندانهای نظام ولایت مطلقه - زهرا باکری: اینجانب خواهر سه شهید هستم. در زمان رژیم شاهنشاهی برادر بزرگم شهید و برادر دیگرم به حبس ابد محکوم شد. دو برادر دیگرم نیز در حکومت جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند. ۳۰ سال از عمرم را در حکومت ستمشاهی و ۳۰ سال باقی را در جمهوری اسلامی سپری کردم....... من وظیفه خود می دانستم که این نامه را برای شادی روح شهیدانم بنویسم. باشد که برای آنها که آخرت را فراموش کرده و به خاطر قدرت کثیف مادی چشم به حقایق بسته اند، نیز تذکری باشد تا بندگی خدا بکنند و نه برده بنده  خدا باشند...... (اینست نظام شرک و استبداد و مادیت). 

میرحسین موسوی دربیانیۀ شماره ۱۱ در مورد استمرار حرکت آزادیخواهانۀ مردم ایران: ما خواستار احیای آن بخش فراموش شده از اهدافی هستیم که این نهضت عظیم به امید تحقق آنها آغاز شد. چه شعارهای بزرگی از انقلاب که اینک دم زدن از آنها روی کسانی را ترش می‌کند، تا جائی که گویی اینها شعارهای ضد انقلاب بوده‌اند. نمونه‌ای از آنها آزادی است؛ آزادی عقیده، آزادی بیان، آزادی پس از بیان، آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن، آزادی به تمامی آن معنای جلیلی که مردم ما در بهمن ۵۷ تأمین آن را یکی از مهمترین اهداف خود می‌دانستند، به صورتی که پیروزی انقلاب را بهار آزادی نامیدند. این آزادی به مفهوم آزادی سیاسی و حق انتقاد بی‌هراس از حاکمان بوده است. 

اسامی ۷۲ شهید قیام انتخابات (قیام چهارم مردم ایران) - این شهیدان توسط جنایتکاران سرکوبگر نظام ولایت مطلقه به شهادت رسیده و نام و مشخصات آنها مشخص شده است. آری؛ این عزیران خون پاکشان را به پای درخت آزادی ایران و حقوق سلب شدۀ مردم ریخته اند، و حتما از مردم ایران میخواهند که راهشان را ادامه دهند و حق شان را از مستبدین انسانکش ولایت مطلقه بستانند - سلام بر شهیدان راه آزادی، بر دوام باد راه آزادسازی ایران از چنگ استبداد ولایت مطلقه، مرگ بر استبداد، برقرار باد آزادی. 

اکونومیست: دانشجویان ایران و ادامه اعتراضات - در پائیز سال ۱۹۷۸، شاه ایران که در محاصره اعتراضات داخلی قرار داشت، برای چند ماه بازگشت دانشجویان ناراضی به دانشگاه ها را به تعویق انداخت اما این اقدام نتیجه ای نداشت و به محض بازگشایی موسسات آموزش عالی، هزاران دانشجو در مخالفت با رژیم وقت به خیابان ها ریختند تا اینکه شاه سرانجام در برابر اعتراضات رو به گسترش ناگزیر از ایران رفت و آیت الله روح الله خمینی جای او را گرفت. آیا در حال حاضر هم همین روند در شرف آغاز است؟  

عبد الله رمضان زاده از شکنجه و بازجویی استبدادی میگوید: در جریان بازداشتم، پسر نوجوانم که در آن زمان همراهم بود را مورد ضرب و شتم قرار دادند و علاوه بر آن که سرم شکست، دنده‌هایم نیز خرد شد و بخش‌هایی از بدنم نیز کبود شده که هنوز آثار آن باقی است..به گزارش پارلماننیوز، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت با تاکید بر اینکه هنوز پس از گذشت ۸۰ روز از دستگیری تفهیم اتهام نشدهام، اظهار داشت:در طول این مدت بارها مورد بازجویی قرار گرفتهام و در تمام بازجوییها، شخص بازجو با این که چشم بند بسته بود، در پشت سرم قرار داشت و من هیچگاه بازجو را نمیدیدم و این در حالی است که بازجوییها از ساعت ۹ یا ۱۰ شب شروع و تا ساعت ۳ یا ۴ صبح ادامه پیدا میکرد. 

موضع حبیب الله پیمان نسبت به نظام ولایت مطلقه: نه جمهوریت، نه اسلامیت، نه مشروطیت و نه مشروعیت -  در حال حاضر هم چنین به نظر می رسد كه عده ای با درانداختن شایعه قریب الوقوع بودن ظهور امام غایب و داشتن ارتباط با آن حضرت و اخذ تاییداتی برای اقدامات خود، قصد القاء این معنا را دارند كه گویا تحت اراده و فرمان و نظارت مستقیم  او عمل می كنند و به همین خاطر نیازی به عمل در محدوده قوانین عرفی و ضوابط شرعی و تبعیت از مراجع دیگر دینی و مردمی نمی بینند و گویا توهّم هاله نور، نشانه بهره مندی از فیض حضور و همراه شدن فرّه ایزدی با افراد است. (بلا شک نظام ولایت مطلقه از اول نظام شرک و استبداد و مادیت بود، اما به تأکید در طی زمان و خاصتا درحال حاضر مفاسدش و جنایاتش و اسلام ستیزی اش آشکارتر گردیده و مرحلۀ زوال و اضمحلالش محسوس تر گشته است).
جـوابیۀ حسین علی منتظری به  نامۀ صدها تن از روشنفكران و نخبگان: ظاهرا حضرات براى رسيدن به مقاصد دنيوى خويش چنان چشم و گوش و‏ ‏دل برحقايق بسته اند كه نه مىبينند و نه میشنوند... اميدوارم مسئولين امر از اين راه انحرافى كه در پيش گرفته اند دست‏ ‏برداشته و حقوق از دست رفته مردم را استيفا نمايند، خسارات را جبران‏ ‏نموده و بى گناهان را بيش از اين در زندان نگه ندارند، و با پايان دادن به‏ ‏سناريوهاى نمايشى دادگاهها و پخش اعترافات آنچنانى بيش از اين قضاء‏ ‏اسلامى را مسخره نكنند; و يا لااقل شجاعت اين را داشته باشند كه اعلام‏ ‏كنند اين حكومت نه جمهورى است و نه اسلامى و هيچ كس هم حق‏ ‏اعتراض و اظهارنظر و انتقاد ندارد (این جواب مصداقِ قول مشهور: در ناامیدی بسی امید است! میباشد، هرچند این قول امید را درتغییر و تحول جستجو میکند، نه دراصلاح کور دلان  قسی القلبی که حتی خوی بشریت را از دست داده اند. و متأسفانه این مشکلی است که اکثر اصلاح طلبان گرفتار آن هستند، و حتی ممکن است این دوگانگی و عدم موضع مشخص آنها را دچار وضعیت مُعلَّق نماید، همانطور که خود آقای منتظری دچار چنین وضعی گردید و هیچ وقت کارش از بعضی اعتراضات فراتر نرفت، کما اینکه امروزه امثال رفسنجانی هم گرفتار این وضعیت هستند، و بهمین خاطر، آن فیلی که انتظار می رفت نصف استبداد ولایت مطلقه را با خود داشته باشد، آخرش موش زایید!! و مثلا بجای اتخاذ موضعی تاریخی، حالا هم از اطاعت از خامنه ای صحبت می کند؟؟!! اما از طرف دیگر، بعد از متهم شدن خودش و محاکمۀ حزبش، علنا از محاکمۀ فرزندانش صحبت میکنند!! ، آری؛ آقای منتظری بجای ارائۀ راه حلی معنادار و واقعی، از سر نا امیدی، خواستار تغییر جهت و رفتار کسانی میشود که حتی به گفتۀ خودش مقاصد دنیوی - البته مقاصد نامشروع - آنها را کر و کور کرده است، و این همان روش نصیحت الملوک است، اما زائل سازی استبداد بیش از آن را می طلبد).
محسن کدیور: هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم که رژیم جمهوری اسلامی (نظام ولایت مطلقه) به این درجه از فساد رسیده باشد - باید کمربندها را محکم ببندیم، روزهای سخت‌تری در پیش است - ملت از روحانیت و حوزه در احقاق حقوق ملی و طبیعی و اعتراض به ظلم نهادینه به مراتب جلوتر است - آنچه با نفی شرع و قانون و اخلاق حفظ می‌شود نظام اسلامی نیست، نظام شیطانی است - مشکل اصلی کشور ما مقامات غیر پاسخگو و پرمدعا است. به کدام دلیل اسلامی و قانونی عملکرد رهبری که امّ و اساس اکثر بحرانهای اخیر است، مورد ارزیابی و نظارت قرار نمی گیرد؟ چرا مجلس خبرگان رهبری به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل نمی کند؟ مردم اعضای این مجلس را به دلیل مجامله و سکوت سؤال برانگیزشان نخواهند بخشید. امروز هر کس به ندای "هل مِن ناصر" (دادخواهی) این ملت مظلوم لبیک نگوید، روسیاه است و غیرمعذور. صحنه امتحان بزرگی است. حکام رژیم جمهوری اسلامی به دلیل تجاوز نهادینه به حقوق ملت و خیانت در امانت ملی و سرکوب وحشیانه اعتراض مسالمت آمیز مردم، مغضوب ملت ایرانند. اهل سکوت و مماشات و مجامله در هر کسوت و مقام و موقعیت نیز عمله ظلمه محسوب می شوند و حامی بی‌جیره و مواجب ولایت جائر.
- امروز اگر از مردم ایران بپرسیم، آیا این رژیم به موازین دینی، اخلاقی و قانونی پایبند است، اکثریت می‌گویند خیر. بنابراین ما الان با حکومتی مواجهیم که به لحاظ دینی و اخلاقی و قانونی رفوزه شده است. آن کسی که رفوزه شده رژیم جمهوری اسلامی است نه نخبگانی چون آیت‌الله منتظری و صانعی و طاهری و یا جوانانی که برای یافتن رای گم‌شده خود به خاک و خون غلتیدند.
- قبل از انقلاب می‌گفتند چه فرمان یزدان چه فرمان شاه، پس از انقلاب هم می‌گویند مخالفت با رهبری مخالفت با خدا و رسول و ائمه است. آیا شرک معنایی جز این دارد؟ مطمئنا موسوی و کروبی آمده بودند تا جمهوری اسلامی را اصلاح کنند، اما به نظر می‌رسد که نهادهای تحت امر ولایت فقیه با این اعمالی که انجام دادند، می‌خواهند به همه ثابت کنند که این نظام اصلاح‌ناپذیر است.
تایمز: 'رضا' شاهد زندۀ مدعای کروبی است: این روزنامه در مهمترین مطلب بین المللی شماره روز ۲۲ اوت خود، تحت عنوان "پسری ایرانی که رو در روی تندرو ها ایستاد از تجاوز در زندان می گوید" اظهارات فردی را منتشر کرده که با نام رضا، ۱۵ ساله و ساکن یکی از شهرهای بزرگ ایران توصیف شده که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات دستگیر شد و به نوشته این روزنامه بارها در زندان مورد تجاوز قرار گرفته است. تایمز می نویسد این فرد ۲۰ روز زندانی بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مورد سوء رفتاری قرار گرفته که به نوشته این نشریه "به رفتارهایی که در زندان ابوغریب صورت می گرفت شباهت دارد، که ایران آمریکا را [به خاطر حوادث آن زندان] تقبیح کرد." 

میر حسین موسوی خطاب به مهدی کروبی و در حمایت از ایشان چنین گفت: نامه شما در مورد رفتارهای زشتی که در برخی بازداشتگاه‌ها با زندانیان صورت گرفته است، رسانه غیرملی و روزنامه‌های کودتاچیان را دستپاچه کرده است. این همه دستپاچگی خبر از چه چیز می‌دهد؟ خبر از خبرهای وحشتناکی که ما هنوز اطلاعی از آنها نداریم........ از کسانی که در زندان‌ها مورد تعدی و تجاوز قرار گرفته‌اند، می‌خواهند که چهار شاهد عادل با شرایط ویژه ارائه کنند. آیا آنان برای بازداشتن دست خود از گناه هم چهار شاهد می‌طلبند؟ اینهایی که مرتکب جرم شده‌اند، ایادی حکومت بوده‌اند. آیا حکومت علاقه ندارد بداند دستان او با مردم چه می‌کنند؟

علی رضا بهشتی مشاور میر حسین موسوی مشخصات و اهداف جبهۀ راه سبز امید را اعلام کرد. ایشان طی مصاحبه ای چنین گفت: وقتي يكسري ملاك و معيارهاي حداقلي تعيين بشود در واقع فراگيري ‌اش هم را تضمين مي‌كند. هر كسي كه به هويت ايراني- اسلامي به عنوان يك سرمايه نگاه كند و يا اينكه هر كسي كه مساله انقلاب ايران را به عنوان يك حادثه‌اي كه متجلي خواست مردم ما بوده باور دارد و يا تعهد و پايبندي به قانون اساسي را به عنوان يك مبنا بپذير مي‌تواند وارد اين تشكيلات شود. بهشتي خاطرنشان كرد: اين نهضت فراگير به اين معنا است كه در واقع مي‌توانند اقشار مختلف جامعه و تفكرات مختلف جامعه را در بر بگيرد و همچنين به لحاظ جغرافيايي محدوديتي ندارد و در سراسر ايران مي‌تواند شكل بگيرد چنانكه در طول انتخابات هم گام‌هاي اوليه شكل‌گيري نهضت فراگيري به طور طبيعي برداشته شد.

جناب یوسف صانعی یکی از مراجع بزرگ شیعه، مستبدین ولایت مطلقه را جنایتکار و جایگاه آنها را جهنّم اعلام کرد. همچنین ایشان طی سخنانش گفت: راه اتحاد مسلمین را آقای بروجردی ارائه داد، آنچه اکنون از وحدت شیعه و سنی ادعا می شود دروغ است، کسی آن را باور نمی کند، وحدت بین ظالم و مظلوم ممکن نیست و...... بشنوید: (آری آنچه واقعیت داشت و بسیاری و از جمله سماء روی آن اصرار داشتند، بالاخره از زبان آقای صانعی نیز شنیده شد..... و آن اینکه: مستبدین ولایت مطلقه که حالا بیش از همه به جان شیعه یان افتاده اند، در ادعای وحدت شیعه و سنی دروغگو و کذاب هستند، و طبعا داستان افتراهای بیژن جارچی - مهدی دانشمند نیز همین واقعیت را اثیات می کرد).

برادر رفسنجانی: هاشمی رفسنجانی روزهای سختی  را سپری می کند - متاسفانه اكنون به جايي رسيديم كه عده‌اي به خود اجازه مي‌دهند كه در رسانه ملي و مطبوعات، رسما اعلام كنند كه اگر امام هم بود، جمهوري نمي‌خواست و افرادي مانند آقاي هاشمي را مي‌خواهند از سر راه بردارند (دیگران و همۀ آنهایی که حاضر نشدند تسلیم استبداد ولایت مطلقه شوند، مدتهاست که روزهای سختی را سپری می کنند؛ حال بگذار که هاشمی رفسنجانی نیز که سه دهه شریک جرم مستبدین ولایت مطلقه بود، مدتی همدرد آنها گردد، باشد که از شر استبداد ولایت مطلقه بکلی خلاص شویم) 

نامۀ مجمع نمایندگان ادوار مجلس خطاب به هاشمی رفسنجانی: مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی لزوم بررسی‌های قانونی وفق اصل ۱۱۱ قانون اساسی را که از وظایف خبرگان رهبری است، مورد درخواست قرار داده و ازحضرتعالی انتظار دارد که بنا به وظیفه و رسالت قانونی اقدامات لازم را به عمل آورید. (یعنی اگر امکان دارد مسئلۀ عزل و برکناری علی خامنه ای از مسند ولایت مطلقه در  مجلس  خبرگان - مجلس حلقه بگوشان ولی مطلقه - بررسی شود) 

مهدی کروبی روی وقوع حتمی تجاوزات جنسی به زندانیان اصرار می ورزد و گوید: به این آقایان می گویم که مستندات من کسانی بوده اند که نزد من آمده اند که یا خود مورد آزار قرار گرفته بودند و یا اینکه شاهد بوده و یا کسانی نزد آنها اقرار کرده بودند پس من آدمی نیستم که بدون آنکه مستنداتی داشته باشم و بنابر یک تلفن و یا اینکه کسی حرفی را بدون پشتوانه به من زده باشد چنین نامه ای را بنویسم.

مهدی کروبی خطاب به هاشمی رفسنجانی: عده‌ ای از افراد بازداشت‌ شده مطرح نموده‌ اند كه برخی افراد با دختران بازداشتي با شدتی تجاوز نموده ‌اند كه منجر به ايجاد جراحات و پارگی در سيستم تناسلی آنان گرديده است. از سوی ديگر افرادی به پسرهای جوان زنداني با حالتی وحشيانه تجـاوز كرده‌اند، به طوری ‌كه برخی دچار افسردگي و مشكلات جدی روحی و جسمی گرديده ‌اند و دركنج خانه‌های خود خزيده ‌اند (اینست ماهیت نظام شــرک و استبـداد و مادیت ولایت مطلقه، نظامی که نه تنها در وحشی گری و جنایتکاری بر نظام مستبد و خیانتکار پهلوی پیشی گرفته، بلکه از مردم و آزادیخواهان ایران و از اصلاح طلبانی که یک عمر جــزو این نظام بوده اند، ابو غریب ها و گوانتاناموها ساخته است).

احمدی نژاد برای رفتن به مجلس جهت قسم دروغ ناچارا از هلیکوپتر استفاده کرد - به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پارلمان ‌نیوز، تمامی خیابان‌های منتهی به بهارستان بسته شده و بیش از پنج هزار نفــر از نیروهای نظامی و امنیتی در این خیـــابـــان‌هـــا حضـــور دارند. همچنین ایستگاه متروی بهارستان نیـــز بـــه خاطر برگزاری این مراسم تعطیل موقت شده است. 

سخنان خامنه ای در مراسم تنصیب احمدی نژاد: بعضى از خواص البته مردود شدند. اين انتخابات بعضى ‏ها را مردود كرد....... دو دستهۀ ديگر هم هستند كه بايد به اينها توجه كرد؛ يعنى حضور آنها را بايستى محاسبه كرد: يك دسته مخالفان عصبانى و زخم‏ خورده هستند. مطمئناً اينها در اين دورۀ چهارساله، در مقام معارضه با دولت برخواهند آمد. مخالفت كردند، باز هم مخالفت خواهند كرد. (منظور خامنه ای از مردودیها و مخالفان عصبانی و زخم خورده کل اطیاف اصلاح طلب و در رأس آنها امثال رفسنجانی و خاتمی و کروبی و موسوی و بعضی از مراجع مذهبی است. اما زمان ثابت خواهد کرد که مردود اصلی شخص خامنه ای و عُمال سرکوبگرش و نظام شرک و استبداد ولایت مطلقه و رؤسای ماده پرست و زورپرست آنست، و زمان ثابت خواهد کرد که اصلاح طلبانی که سرنوشت خود را از نظام مستبد ولایت مطلقه جدا کرده و در صف مردم قرار گرفته اند، پیروز میدان و عزیز سر فراز هستند). 

آنهایی که درمجلس کودتاچیان ولایت مطلقه شرکت نکرده و آنهایی که شرکت کردند و این ننگ تاریخی را برای خود ثبت کردند: غایبان بزرگ نمایش تنفیذ: هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی، سید حسن خمینی، ناطق نوری - هیچکس از خانواده‌ی امام هم در این مراسم حضور نداشت. - اعضای سرشناس مجلس خبرگان که ظاهرا در جلسه تنفیذ حاضر نبودند: ابراهیم امینی، جوادی آملی، واعظ طبسی، رضا استادی، هاشم‌زاده هریسی، حسن روحانی، دری نجف‌آبادی، دستغیب، علی رازینی، طاهری خرم‌آبادی - چهره‌های سیاسی و اجتماعی که در تصاویر صداوسیما دیده نشدند: عارف، مسجدجامعی، باهنر، احمد توکلی، افروغ، علی مطهری، صفار هرندی، پورمحمدی، - آنها که می‌توانستند نروند و رفتند: هاشمی شاهرودی، علی لاریجانی، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، عبدالله جاسبی، دانش جعفری، نهاوندیان (اتاق بازرگانی) و...
بیانیۀ شماره ۱۰ میر حسین موسوی: از دادگاهی که همه چیزش تقلبی است انتظار دارند عدم وقوع تقلب در انتخابات را اثبات کند. اگر شما اهل تقلب نیستید آن را در رعایت ظواهر اولیه یک دادرسی قضایی به نمایش بگذارید. با دادخواستی سخیف با طرح مطالبی بی‌ربط، با استناد به کتاب‌هایی که به خروار خمیر می‌شوند، با تکیه بر گزارش خبرنگارانی که نامشان را هم کسی نشنیده  و با استناد به اعتراف‌هایی که رنگ شکنجه های قرون وسطایی ازآن هویداست، انتظار دارند ملت را به چه چیز قانع کنند؟ (لازم بذکر است دادگاه استبدادی و مُزوَّری که عمال درندۀ خامنه ای برای چهره های اسیر و شکنجه شدۀ اصلاح طلب به راه انداخته اند، حذف و اقصای کل طیفهای اصلاح طلب را مورد هدف قرار داده است، که از رفسنجانی تا مراجع مذهبی را دربر می گیرد. اما با وجود این، برای نظام مطلقۀ خامنه ای جز تن دادن به مصالحه و برآوردن خواستهای مردم و آزادیخواهان و اصلاح طلبان، و یا تآکل و فرسایش مستمر و سرانجام سقوط و اضمحلال، چاره ای باقی نمانده است).

صحنه هایی از اعتصاب غذای ایرانیان درنیویورک (در مقابل سازمان مِلل) جهت همدردی با مردم ایران و در محکوم کردن سرکوبگری ها و جنایات نظام ولایت مطلقه علیه مردم آزادیخواه و بپاخاسته فیلم تجمع و سخنرانی.

در چهلمین روز شهدای قیام انتخابات آزاد، مردم ایران با شرکت در تظاهرات خیابانی در تهران و دیگر شهرها فریاد زدند: مرگ بر استبداد، خامنه ای قاتله، ولایتش باطله، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.
فیلم ۱، فیلم ۲، فیلم ۳

اظهارات محمد خاتمی دربارۀ فجایع زندان کهریزک (گوانتاناموی ایران): غير استاندارد يعنی چه؟ يعنی مثلا هواکش آن درست نبود يا دستشويی ها تميز نبوده است؟ کافی نيست که گفته شود يک بازداشتگاه غير استاندارد تعطيل شد؛ غير استاندارد يعنی چه؟ يعنی مثلا هواکش آن درست نبود يا دستشويی ها تميز نبوده است؟ خير! جنايت‌هايی رخ داده است؛ جان‌هايی باخته شده است و رفتارهايی با جوانان و زنان و مردان عزيز صورت گرفته است که وقتی در زندان‌های در دست بيگانگان صورت می گيرد همه بر آشفته می شوند و فرياد می زنند و امروز بايد با اين مسائل برخورد شود (معنای غیر استاندارد! نزد استبدادیان ولایت مطلقه، همان معنای بدرفتاری! نزد استعمارگران را میدهد، یعنی فجایعی که مشاهده و حتی تصور آنها مایۀ عذاب وجدان و موجب تألم روح بشری است. و فجایعی که در زندان گوانتانامو و زندان ابو غریب توسط جانیان آمریکایی آفریده شدند، همان فجایع در زندان کهریزک و مخفیگاهای دیگر توسط جانیان ولایت فقیهی تکرار گشتند). 

پاسخ حسین علی منتظرى به نامه جمعى از نخبگان و شخصيت هاى فرهنگى و سياسى: تصميم گيرندگان حوادث و فجايع اخير آيا تجربه حكومت شاه و ساير رژيم هاى استبدادى را از ياد برده اند؟ مگر رژيم‏ ‏شاه با ايجاد خفقان و رعب و سركوب آزادى خواهان و سانسور رسانه ها و زندانى و شكنجه نمودن فعالان سياسى و‏ ‏معترضين و اعتراف گيرى از آنان و پرونده سازى و تبليغات دروغ توانست در مقابل موج اعتراضات و نارضايتى هاى‏ ‏مردم مقاومت كند؟ 

مهدی کروبی خطاب به وزیر واواک نظام مطلقۀ خامنه ای: امروز جوانان اين مرز و بوم را تحت عنوان نيروي امنيتي و اطلاعاتي کتک مي‌زنند و در بازداشت گاه‌هاي غيرقانوني نگهداري مي‌کنند و بدترين شکنجه‌ها روحي و رواني و رفتار‌هاي خشن را با آنها انجام مي‌دهند، بي‌آنکه پاسخگوي آنچه تحت لواي نظام جمهوري اسلامي مي‌کنند، باشند. اينک کار به جايي رسيده است که کساني که در زندان اوين به سر مي‌برند، اين شانس حضور خود در اوين و گرفتار نشدن در بازداشتگاه‌هاي غير‌قانوني را رحمت خداوند مي‌نامنداينك آنچه بر مردم ايران به ويژه زنان مي‌گذرد بسيار تاسف بار است، چنانچه همه شاهد آن بودند كه چگونه با باتوم به زنان حمله كرده و آنها را كتك زده و يا به داخل جوي‌ها پرت مي‌كنند، و وا اسفا كه اين غم‌‌انگيزتر از آنچه است كه جنايتكاران صهيونيست با مردم مظلوم فلسطين انجام مي‌دهند..... 
نامۀ موسوی و کروبی و خاتمی و غیرهم به مراجع شیعه: براستی اِعمال شکنجه‌های مکرر در مورد کسانی که زیر لوای اسلام زندگی می‌کنند، با توسل به کدام اصل قانونی، شرعی و انسانی توجیه‌پذیر است؟ و چگونه می‌توان با سکوت در قبال این همه خشونت و سبعیت، داد از رحمانی بودن نظامی سر داد که شریعت محمدی را راهنمای خویش قرار داده است؟ این روزها دریافت اخبار نگران‌کننده درباره‌ی سلامت جسمی و روانی بسیاری از بازداشت‌شدگان، بر دامنه‌ی نگرانی‌ها افزوده است. اصل زیربنایی برائت و پرهیز از پیش‌داوری (لیس من العدل القضاء علی الثقه بالظن) به آسانی نادیده گرفته می‌شود و پایمال شدن حقوق مصرح در قانون اساسی و قوانین عادی به رویه‌ی جاریه تبدیل شده..... 
بيانیۀ تحليلي جنبش مسلمانان مبارز: جنبش سبز، از دام دوگانۀ "دين - ضددين" رها شده و دوگانۀ "اخلاق - ضد اخلاق" را جايگزين ساخته است و دراين مسير، از بنيادگرايان، مشروعيت‌ زدايي اخلاقي نموده است. تأکيد رهبران و بــدنۀ جنبش بر روي "مبارزه با دروغ" يکي از مصاديق دوگانۀ "اخلاق- ضد اخلاق" است. آن بخش از اپوزیسيون خارج از کشور که بر طبل "دين‌ زدايي" و تقابل "دين و دمکراسی" مي‌کوبند، از درک ماهيت اين جنبش و فرصت‌ها و تهديدهاي آن غافلند. هر گونه تلاش براي نسبت دادن ماهيت غير ديني يا ضد ديني به جنبش سبز، موجب تضعيف جنبش و درجهت منافع بنيادگرايان سنت‌ گرا است.  
زمینه سازی برای عزل رفسنجانی از امامت نماز جمعه: كسي كه جايگاه نماز جمعه را حفظ نمي‌كند نبايد امام جمعه باشد - خبرگزاري فارس - امام جمعه فارسان گفت: اگر هاشمي اين راه را ادامه دهد نبايد ديگر در نماز جمعه شركت‌ كند، چون نماز جمعه بايد از اينگـونه حركات مبري باشد و سزاوار نيست چنين شخصي كه جايگاه نماز جمعه را حفظ نمي‌ كند، امام جمعه باشد. امام جمعه فارسان گفت: پايگاه نماز جمعه اساسي‌ترين پايگاه در اسلام است اما در پناه رفسنجاني، نماز جمعه مركز ترك‌ تازي يك عده اراذل و اوباش قرار گرفت. (یعنی امام جمعه باید نمایندۀ سلطان جائر! و حلقه بگوش خامنه ای! باشد).
میر حسین موسوی (خطاب به رؤسای نظام مطلقۀ خامنه ای): سنگ ها را بسته و سگ ها را آزاد کرده اید؟! ما می‌گوییم با مساله‌ی جدیدی به نام بیداری ملت مواجه شده‌اید؛ یک ملتی که دوباره متولد شده و به صحنه آمده، تا از دستاوردهای خود دفاع کند. با دستگیری‌ها و پرونده‌سازی‌ها نمی‌توان این مساله را خاتمه داد. هر چه زودتر به این بازی ها خاتمه دهید و فرزندان ملت را به ملت برگردانید.

علی خامنه ای (خطاب به رُؤسای اصلاح طلب): نخبگان مراقب باشند، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند، وموفق نشدن در این امتحان، تنها مردود شدن نیست، بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد (اینست جواب پیشنهادات هاشمی رفسنجانی، که در خطبه های جمعه ارائه داد. بله از یک مُستبد مُطلقه فقط  روش یا همه یا هیچ انتظار می رود، و در نتیجه نظام مطلقۀ خامنه ای، یا بالاخره سقوط خواهد کرد، و یا برای بقای نظام استبدادی جوی خون براه می اندازد. حال سؤال اینست که آیا در ایران امروز سرکوب نهایی مردم و اصلاح طلبان و آزادیخواهان ممکن است؟ ما چنین امکانی را بعید میدانیم، و اگر نظام مُطلقۀ خامنه ای بصــورت مسالمت آمیزی تن به خواست مردم و اصلاح طلبان و آزادیخواهان ندهد، سقوط قهری آن گریز ناپذیر خواهد شد).

شبکۀ احمدی نژاد (رجانیوز): هاشمی رفسنجانی که پس از ۸ هفته امروز به نمازجمعۀ تهران آمد، با اظهارات غیرمسئولانۀ خود عملاً آتش ‌بیار فتنه ‌های خاموش شدۀ پس از انتخابات شد..... تعداد قابل توجهی از مردم نماز را به امامت هاشمی نخواندند.....
بالاخره خطبه های رفسنجانی نیز گرفتار حذف و انحصار استبدادی گشت؟! - چه کسی فکر می کرد که روزی هاشمی رفسنجانی هم از نظام ولایت مطلقه حذف و بر کنار می شود، و خطبه های نماز جمعه اش مَجال پخش در شبکه های تلویزیونی آن نظام را پیدا نمی کنند؟! همان نظامی که همین آقای رفسنجانی در اوج بی پروایی و عدم توجه به همۀ ظلمها و سرکوبگریها و جنایاتش آن را دمکراتیک ترین حکومت در جهان!! معرفی می کرد. اما سرانجام دیدیم که نظام ولایت مطلقه حتی رفسنجانی را نیز تحمل نکرد، و او را واقعا طرد و حذف و حتی فتنه گر و آتش بیار معرکه معرفی کردند.

نامۀ اعظم طالقانی به رؤسای نظام ولایت مطلقه: و امروز شاهديم جوانان مردم را به ديوار می‌چسبانند و با باتوم و ميلگرد و چماق بر سرش می‌کوبند و سپس تحويل گروه ديگری می‌دهند، لگد و باتوم چاشنی مجددی است که بر سرو صورت و طحالش کوفته می‌شود و سپس آنان را به زندان، کلانتری، پادگان‌ و يا پايگاه‌های ديگر می‌برند، از آنجا که تصور نمی‌کردند ملت برای تحقير رأی‌شان در خيابان‌ها به اين گستردگی ظاهر شوند و هيچ طلب نکنند جز رأی خود، در مخيله حاکميت نمی‌گذشت تا زندان‌ها را بيش از اينکه هست توسعه دهد

تجمع و تظاهرات ضد استبدادی مردم جلو خانۀ شهید سهراب اَعرابی با شعارهای: مرگ بر استبداد، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، می کشم هر که برادرم کشت و.... مشاهدۀ فیلم.  سهراب اعرابی یکی از شهدای قیام انتخابات آزاد است، اما بر خلاف شهادت نداء هنوز معلوم نیست که آیا ایشان در جریان تظاهرات ضد استبدادی ۲۵ تیر شهید شده و استبدادیان تا حال جنازۀ او را پنهان کرده بودند، یا اینکه توسط استبدادیان ولایت مطلقه دستگیر و زیر شکنجۀ آنها در زندان جان سپرده است. روحش شاد و راهش بر دوام باد.

غلام حسین الهام، سخنگوی احمدی نژاد: همه دوست داريم آقای هاشمی در داخل انقلاب (تحت امر خامنه ای) حركت كند - هيچكس دوست ندارد انسانها در تحولات دوران حذف شوند، اين مطلوب انقلاب نيست، اما اگر كسي خود را به يك ديوار محكم مي‌زند و سرش مي‌شكند، مقصر خودش است، كسي نمي‌خواهد سر او را بشكند، رهبر انقلاب اين را منع كردند، كسي كه در دل اين نظام هست، بايد خودش را در دل نظام، پويا نگه دارد. هركس از نظام فاصله بگيرد، خود به خود حذف مي‌شود. خروج از يك قالب و خروج از سيستم موجب حذف افراد خواهد شد. اين خود افراد هستند كه تصميم مي‌گيرند، حذف شوند. اگر كسي خارج از سيستم حركت كند، نميشود او را با سابقه و حرف دريك سيستم حفظ كرد، رفتار، كاركرد و عملكرد او بايد همگرا با سيستم باشد. بيانات رهبري فرصتي است براي بازگشت وتذكري است به سابقه. (لازم بذکر است که در ایران ولایت مطلقه وقتی کسی از نظام حذف میشود، از همه چیز حــــذف میشود: از فعایت! از اجتماع!  و حتی از مملکت! حذف میشود، وسرانجام کارش به زندان و اعدام و یا آوارگی  کشیده میشود.)

بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران: دراین مدت، کودتایی که در آغاز گمان می رفت کودتایی مخملی است، به خونِ ریخته شدۀ دهها تن از شهیدان، جوانان، زنان و مردان ایران بر سنگ فرش خیابان ها رنگین شد و هزاران مجروح و صدها زندانی بر جای گذاشت. اقتدارگرايان پاسخ مردم آزادیخواه ایران را که با رأی انتخاباتی خــــــــویش به نامزدهای اصلاح طلب، به حاکمیت اقتدارگرایان استبداد طلب "نه" گفته بودند، با خشونت پاسخ گفتند.

جواب آقای منتظری به سؤالات محسن کدیور: حاكميتى كه بر اساس چماق و ظلم و تجاوز به حقوق ديگران و تصرف غاصبانه و تغيير در آراء آنان و كشتن و بستن و بازداشت و شكنجه‏ هاى قرون‏ وسطى و استالينى و ايجاد خفقان و سانسور روزنامه‏ ها و اخلال در وسائل ارتباطى و زندانى كردن‏ عقلاء و نخبگان جامعه به بهانه‏ هاى واهى و تحميل اعتراف به امور خلاف واقع بويژه در زندان نزد شرع و عقل و عقلاء جهان ‏محكوم و بى ‏ارزش است. مردم رشيد ايران نيز از حقيقت اين اعترافات كه نمونه‏ هاى آنها در تاريخ حكومت‏هاى فاشيستى و كمونيستى ثبت است كاملاً آگاه‏ میباشند و میدانند اين اعترافات و مصاحبه‏ هاى ساختگى تلويزيونى با زور و شكنجه و تهديد در جهت پنهان نمودن ظلمها وبى ‏عدالتى ‏ها و تحريف چهره اعتراضات مسالمت‏آميز و قانونى مردم، از فرزندان به بند كشيده آنان گرفته میشود.  مردم بايد بتوانند با تجمعات آزادانه و تبليغات كتبى و شفاهى از حقوق خويش دفاع كنند، شاه هنگامى صداى انقلاب مردم را شنيد كه ديگر دير شده بود.

در دهمین سالگرد قیام دانشجویی ۱۸ تیر، همراه با استمرار قیام انتخابات آزاد، بار دیگر مردم به صحنه آمدند، و شعار مرگ بر استبداد سر دادند تظاهرات۱ تظاهرات۲ الله اکبر، مرگ براستبداد، برقرارباد آزادی، برکنارباد نظام مطلقۀ خامنه ای، برقرار باد جمهوری متحدۀ مردمی، پیش بسوی آزادی و مردمسالاری و کثرت گرایی.

نامۀ موسوی به شورای نگهبانِ استبداد دربارۀ سرنوشت انتخابات استبدادی و تزویری: یا ابطال انتخابات، یا پذیرش حَکَمیّت مستقل - بر اساس آنچه که قبلاً به آگاهی آن شـــورا رسید حجـــم تخلفات و اقــدامات مغایر قانون در چهــار بخش: الف - فعالیت ها، تبلیغات انتخاباتی و اقــدامات تا پیش از روز رأی گیری ب - عملیات اخـــذ رأی و شمارش آرا ج - جمع بندی و اعلام نتایج آرا د - اقدامات پس از رأی گیری و اعلام نتایج آرا به گونه ای است که چاره ای جز ابطال انتخابات و برگزاری مجدد آن باقی نگذاشته است. 

میر حسین موسوي در بيانيه شماره ۸: واقعيتي كه آنان بيهوده تلاش مي كنند ناديده انگارند آن است كه در اين انتخابات تقلبي بزرگ اتفاق افتاده و پس از آن، معترضان به اين وضعيت به گونه اي غيرانساني مورد هجوم قرار گرفته و كشته، زخمي و يا بازداشت شده اند. اگر با مسببين جنايت كوي دانشگاه در ۱۸ تير ۱۳۷۸ به گونه اي مناسب و قانوني برخورد مي شد امروز شاهد تكرار آن فجايع در ابعادي وسيع تر و وارونه جلوه دادن واقعيتها به گونه اي جسورانه تر نبوديم.
ميرحسين موسوی در پیام ششم خود خطاب به مردم: اعتراض به دروغ و تقلب حق شماست: خبر دلخراش شهادت گروهي ديگر از معترضان به وقوع تقلب گسترده در انتخابات اخير، جامعه ما را در بهت و سوگ فروبرده است. تيراندازي به مردم، پادگاني شدن فضاي شهر، ارعاب، تحريك و قدرت نمايي، همگي فرزندان نامشروع قانون گريزي شديدي است كه در معرض آن قرار داريم و عجبا كه بانيان چنين شرايطي ديگران را به اين خطا متهم مي كنند.

انشقاق واقعی در رأس نظام ولایت مطلقه: رفسنجانی خطاب به خامنه ای (از نامۀ رفسنجانی به خامنه ای): متاسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه‌ آقای احمدی نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه چینی های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک های ضد انقلاب در سال های اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت زدن ها در انتخابات ۸۴ و انتخابات مجلس ششم و لجن پراکنی های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت....... و اما جواب خامنه ای به رفسنجانی چنین است: (از خطبه های نماز جمعه ۲۹ خرداد): من البته در موارد متعددى با آقاى هاشمى اختلاف‏نظر داريم، كه طبيعى هم هست؛ ولى مردم نبايد دچار توهم بشوند، چيز ديگرى فكر كنند. البته بين ايشان و بين آقاى رئيس جمهور از همان انتخاب سال ۸۴ تا امروز اختلاف‏نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمينه‏ى مسائل خارجى اختلاف‏نظر دارند، هم در زمينه‏ى نحوه‏ى اجراى عدالت اجتماعى اختلاف‏نظر دارند، هم در برخى مسائل فرهنگى اختلاف‏نظر دارند؛ و نظر آقاى رئيس جمهور به نظر بنده نزديكتر است.........

آری؛ در ۳۰ خرداد ۸۸ (فردای وعد و وعید خامنه ای) مردم به خیابانها ریختند و با به خطر انداختن جان خود و اِهــدای دهها شهید و زخمی به پای آزادی، ولی مطلقه ونظام جنایتکارش را خوار و رُسوا کردند، و شعار مرگ بر استبداد و مرگ بر خامنه ای را با تمام شجاعت و حتی قویتر از روزهای گذشته سر دادند، و بدینصورت، مبارزات ضد استبدادی و آزادیخواهانۀ خــود را عمق و گسترش بیشتری بخشیدند. حـال این شجــاعت و مردانگی  را و این افضل الجهاد را و این عزت و آزادگی را که مردم ایران در مقابله با ولی مطلقۀ استبــداد از خود نشان دادند، ذیلا و با صوت و صورت ببینید و مشــاهده نمایید. ۱ ۲. الله اکبر، مـرگ بر استبداد، برقرار باد آزادی. 

این صدای الله اکبر مردم تهران است، که بعد از تهدیداتِ رأس استبداد ولایت مطلقه علی خامنه ای در نمایش جمعه سر داده شده است، صدایی که در شب هفتم قیام استبداد بر انداز، مظلومیت مردم استبداد زده را منعکس می سازد. همچنین قرار است که فردا (شنبه) مردم در مقابله با وعد و وعید ولی مطلقه  به صحنه بیایند و خواست برحقشان را مبنی بر اِبطال انتخابات مُزَوَّر و استبدادی استمرار بخشند. ان شاء الله در کار خود موفق خواهند شد و از گزند استبداد محفوظ خواهند بود. و طبعا هر خطر و صدمه ای که متوجه مردم حق طلب و آزادیخواه شود مسئولیت مستقیم آن به گردن نظام مُستبد و نظام زور و تزویر ولایت مطلقه است. الله اکبر، مرگ بر استبداد، بر قرار باد آزادی

الله اکبر، مرگ بر استبداد، برقرار باد آزادی: آری؛ قیام استبداد بر انداز مردم شعله ور شده است - بعد از ۳۰ سال زور و تزویر ولایت مطلقه، و بعد از بزرگترین و جاهلانه ترین جعل و تزویر تاریخ ایران، که در جریان اعلان نتایج نمایش ریاست جمهوری و تماما رُســوای ۲۲ خرداد رخ داد، و نمونۀ واقعی یک کودتای انتخاباتی بود، خشم و غضب مردم ایران به اوج خود رسید و متعاقب آن قیام استبداد بر انداز مردم ایران شعله ور گردید.

بیانیۀ مهدی کروبی در پایان انتخابات ریاست جمهوری نظام ولایت مطلقه: نتايج اعلام شده براي انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري چنان مضحك و شگفت است كه در بيان و بيانيه نمي آيد و بايد فكر ديگري كرد. اين شيوه راي گيري و شمارش آرا يادآور شمارش آرای مرحوم مدرس است كه حتي از شمارش رايي كه آن مرحوم به خويش داده بود دريغ كردند و تكرار دروغ پردازيهاي تلويزيوني يادآور آمارهاي منتشر شده درمناظره هاست (چنین است سرنوشتِ قرار گرفتن در نظام ولایت مطلقه!! و انتخابات در نظام ولایت مطلقه معنایش همین است؟! اما سودمندی این جعل و تزویر بزرگ اینست که ماهیت نظام ولایت مطلقه را برای همۀ اطراف و حتی برای اصلاح طلبان تماما شفاف و روشن کرد، و در حد اَعلی ماهیت این نظام فاسد و استبدادی را نشان داد، و ازاین جهت باید نتیجۀ این نمایش استبدادی را عالی توصیف کرد).

بیانیۀ ميرحسين موسوی به مردم در پایان انتخابات ریاست جمهوری نظام ولایت مطلقه: اينجانب ضمن اعتراض شديد به روند موجود و تخلفات آشکار و فراوان روز انتخابات هشدار می دهم که تسليم اين صحنه آرايی خطرناک نخواهم شد. نتيجه آنچه که از عملکرد متصديان بی امانت ديده ايم و می بينيم جز تزلزل ارکان نظام و حاکميت دروغ و استبداد نيست (چنین است سرنوشتِ قرار گرفتن درنظام ولایت مطلقه!! و انتخابات در نظام ولایت مطلقه معنایش همین است؟! اما سودمندی این جعل و تزویر بزرگ اینست که ماهیت نظام ولایت مطلقه را برای همۀ اطراف و حتی برای اصلاح طلبان تماما شفاف و روشن کرد، و در حد اَعلی ماهیت این نظام فاسد و استبدادی را نشان داد، و از این جهت باید نتیجۀ این نمایش استبدادی را عالی توصیف کرد).

انقلاب سوم آغاز شد (انقلاب جعل و تزویر)- خبرگزاری فارس: ۲۲خرداد را بايد "انقلاب سوم" مردم ايران دانست، مردمي كه در آستانه دهه چهارم انقلاب دست به يك جراحي بزرگ زدند تا كالبد نظام را از آفات فساد، تبعيض ، ويژه خواري و بي عدالتي پاك نمايند. (بدیهی است که این تحلیل خطاب به طیف ناراضی نظام ولایت مطلقه یعنی رفسنجانی و خاتمی و موسوی و کروبی است، همانهایی که خواستار اصلاح نظام ولایت مطلقه هستند؟! حال سؤال اینست که چنین روزی منتهی به تداوم بیشتر نظام ولایت مطلقه میشود، یا اینکه 22 خرداد سرآغاز زوال این نظام استبدادی است؟! زمان باید جـواب بدهد، اما حـق اینست که جعالان مُتقلب زائل شوند، نه اینکه اهل  جعل و تزویر و خیانت بیشتر دوام بیاورند).

نامۀ رفسنجانی به خامنه ای و عکس العمل طرفداران ولایت مطلقه: از جنگ و جدال شخصی و سفره ای؛ بسوی جبهه گیری و مقابلۀ تمام عیار: رفسنجانی از خامنه ای دعوت می کند که آتش فتنه را خاموش نماید، اما طرفداران ولایت مطلقه، نامۀ رفسنجانی را عین آتش فتنه تلقی می کنند و او را از سرنوشت آقای منتظری بر حذر می دارند:

* در زمان انتخابات دوره دهم رياست جمهوري كه شرايط به نحوي پيش مي رفت كه براي اغلب دلسوزان انقلاب هاي مخملي امريكايي تداعي مي شد، ناگهان اقدامي انقلابي توسط يكي از مسئولان انقلاب عليه بزرگان انقلاب اين واقعه را نويد مي داد كه انقلابي عليه انقلاب مخملي در حال شكل گيري است........
* آقاي هاشمي ما قصد نداريم شما را مثل آقاي منتظري معرفي كنيم و يا سرنوشتي شبيه او را براي شما ببينيم، ‌بلكه مقصود اين است كه مانع گرفتار شدن شما در سرنوشتي شبيه به سرنوشت او گرديم........
* جناب آقاي هاشمي! همان‌گونه كه در نامه‌تان مرقوم كرده‌ايد، رهبري نظام در روزهاي اخير شما را دعوت به صبر و سكوت كرده‌اند، اما شما اين توصيه را شكستيد و به گونه اي ديگر عمل نموديد.........
* نامه هاشمي به رهبر انقلاب بوي شعله‌هاي فتنه و آتش مي‌دهد، با صدور بيانيه‌اي از هاشمي خواستند تا به آرمان‌هاي اصول و انقلاب بازگردد.........
* رئيس ادارۀ سياسى سپاه در گفت و گو با روزنامۀ صبح صـــادق: با هوشيارى مردم، هر حركتى براى انقلاب مخملى در نطفه خفه خواهد شد.......