بسم الله الرحمن الرحيم

سپاه استبداد! مأمور وحدتِ شیعه و سنی؟!

بعد از ۳۰ سال لعنت و سرکوب اهل سنت، و بعد از سرکوبگری های خونین علیه جنبش آزادیخواهانۀ مردم ایران در تابستان امسال (۸۸)، که عمدتا توسط سپاه پاسداران صورت گرفت، و بعد از واگذاری سرکوبِ منطقۀ عمدتا سنی نشین سیستان و بلوچستان به این سپاه سرکوبگر و حلقه بگوش خامنه ای، حال این نیروی وحشت و سرکوب و خاصتا نیروی زمینی اش مأمور وحدتِ شیعه و سنی! شده و به اصطلاح عُمال ولایت مطلقه در سیستان و بلوچستان! جلسات وحدت شیعه و سنی! برگزار میکند (و می گویند این پنجمین جلسه بوده است). چه عجب؛ یک نهاد مسلح که نباید در امور سیاسی حتی دخالت نماید!! و آنهم نیروی زمینی سپاه! که درطول ۳۰ سالۀ گذشته اکثر جنایات مناطق سنی نشین توسط همین سپاه استبدادی صورت گرفته است، از طرف عُمال بی آبروی نظام ولایت مطلقه مأمور وحدت بین شیعه و سنی!! اعلام می گردد. لکن ما مطمئن هستیم که این حماقت و بی شرمیِ استبدادیان است که چنین اراجیفی را اقتضاء می کند، نه اینکه مردم ایران اینقدر بیخبر و عقب مانده باشند. در هر صورت، این جلسۀ استبدادی (که در پیشین و در منطقۀ سرباز تشکیل و از طرف علمای اهل سنت منطقه نیز تحریم شده بود) بلافاصله توسط یکی از اعضای جنبش مقـاومت مردمی (جند الله) که مجهز به مواد منفجره بود مورد حمله قرار گرفت و در این عملیات ده ها نفر و ۱۱ تن از فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران و از جمله نورعلی شوشتری جانشین فـرماندۀ نیروی زمینی سپاه و فرماندۀ کل عملیات سرکوبگری درسیستان وبلوچستان، و رجبعلی محمد زاده فرماندۀ کل سپاهِ پاسداران درسیستان وبلوچستان، همراه با تعدادی از رؤسای عشایر اجیر شده درجا کشته شدند. اما جالب اینست که در این جلسۀ وحدت! (که منظور از آن تحمیل صَفَویت و اجیر سازی اجباری است) نه تنها هیچ آخوند و ملایی ازجمله مهدی دانشمند (بیژن جارچی!) حضور نداشته، بلکه صراحتا نیز توسط استبدادیان ولایت مطلقه چنین اعلام شده که دراین جلسه قرار بوده بخشهایی از منطقۀ سیستان و بلوچستان به رؤسای عشایر اجیر شده واگذار شود. و از جمله شبکۀ خبری رجانیوز (منسوب به احمدی نژاد) این واقعیت را چنین منعکس کرده است: در این حمله تعدادی از سران طوایف بلوچ که قرار بود بخشی از امنیت مناطق مختلف سیستان و بلوچستان را بر عهده بگیرند نیز به شهادت رسیدند. همچنین شبکۀ خبری ایلنا در اخبار خود هدف این جلسه را از زبان نایب ‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی چنین اعلام داشته است: شوشتری به همراه فرماندۀ سپاه استان به دنبال هماهنگی بیشتر با مردم عشایر و سران آنها به منظور جلوگیری از نفوذ اشرار درمنطقه بوده است. متن این دو خبر ذیلا درج می شود.

سازمان موحدین آزادیخواه ایران

۲۹ شوال ۱۴۳۰ ۲۶ مهر ۱۳۸۸


 

http://www.rajanews.com/PrintFriendly.asp?id=38143

 

شهادت فرماندهان ارشد سپاه در یک حمله تروریستی

به گزارش رجانیوز، سرادر شوشتری جانشین فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار محمدزاده، فرمانده سپاه سلمان در جلسه سران طوایف بلوچ در پیشین به وسیله انفجار انتحاری به شهادت رسیدند.

صبح امروز چند تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک حمله تروریستی در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند.

به گزارش رجانیوز، سرادر شوشتری جانشین فرماندهی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار محمدزاده، فرمانده سپاه سلمان، فرمانده سپاه ايرانشهر، فرمانده سپاه سرباز و فرمانده تيپ اميرالمومنين (ع) در جلسه سران طوایف بلوچ در پیشین از توابع شهرستان سربازدر یک انفجار انتحاری به شهادت رسیدند.

در این حمله تعدادی از سران طوایف بلوچ که قرار بود بخشی از امنیت مناطق مختلف سیستان و بلوچستان را بر عهده بگیرند نیز به شهادت رسیدند.

امنیت منطقه شرق کشور از چندی قبل به سپاه پاسداران واگذار شده بود.

مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نیز گفت: در اين حادثه علاوه بر سردار سرتيپ پاسدار نور علي شوشتري و سردار سرتيپ پاسدار محمدزاده، مرادي فرمانده سپاه ايرانشهر و علويان فرمانده تيپ اميرالمومنين سپاه سيستان و بلوچستان نيز به شهادت رسيدند.

سردار شريف با بيان اين که در اين حادثه تروريستي همچنين شمار ديگري از مردم منطقه از جمله چند تن از سران طوايف به شهادت رسيدند گفت: بيش از بيست تن از مردم منطقه نيز در اين حادثه مجروح شدند.

وي افزود: سردار سرتيپ پاسدار شوشتري که جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه نيز بود پس از به عهده گرفتن مسئوليت قرارگاه عملياتي سپاه در جنوب شرق کشور در طول پنج ماه گذشته با برگزاري چند جلسه با مردم و سران قبايل و طوايف استان سيستان و بلوچستان، چگونگي تامين امنيت پايدار در شرق کشور را بررسي کرده بود.

سردار شريف گفت: مشارکت مردم منطقه در ايجاد امنيت پايدار در شرق کشور از اهداف مهم به شمار مي رود و شهيد شوشتري قرار بود صبح امروز در پنجمين نشست در شهر پيشين از توابع شهرستان سرباز استان سيستان و بلوچستان با مردم بومي منطقه و سران قبايل به گفتگو بنشيند.

گفته مي‌شود فردي حدوداً 21 ساله با منفجر كردن كمربند انتحاري خود در محل درب ورودي سالن تربيت بدني شهر پيشين محل برگزاريهمايش سران طوايف شهرستان سرباز، باعث شهادت جمعي از فرماندهان سپاه و حاضران در اين نشست شده است.

این در حالی است که در ماه های پس از انتخابات، حمله به سپاه پاسداران به یکی سوژه های اصلی برخی جریانات داخلی تبدیل شده است.

پیش از این نیز تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان به دلیل انفجار اتوبوس حامل آنها به درجه رفیع شهادت نایل آمده بودند.

سردار محمد زاده ماموریتش را کامل به انجام رساند

سردار رجبعلي محمدزاده که در عملیات کربلاي 4 و در حالی که بسياري از بسيجيانش به ديدار معشوق شتافته بودند،نيمي از پايش را در کنارنهر خين جاگذاشته بود، به دوستان و همرزمانش گفته بود: " برادران عزيز اگر 4 ليتر خونمان را در راه خدا اهدا نکنيم يعني ماموريت مان را کامل انجام نداده ايم ..."

سردار شوشتری محل شهادتش را پیش بینی کرده بود

در حالی که سرادر نورعلی شوشتری در ابتدای سال 88 مسئولیت تامین امنیت سیستان را برعهده گرفته بود،در محفلی با حضور دوستانش گفته بود که "از خدا خواسته ام اینجا محل شهادتم شود و دلم گواهی می دهد که خداوند آرزوی مرا برآورده خواهد کرد. بعد از احمد کاظمی و دیگر یاران من تنها شده ام و به همین خاطر انتظار شهادتم را می کشم. امیدوارم خداوند با شهادت من مشکلات این منطقه و معضلات آن را حل کند. "

اسامی شهدای طوایف بلوچ در انفجار امروز

برخیاز سران طوایف و ریش سفیدان منطقه کهدر این گردهماییبا حضورفرماندهان سپاه استان به منظور برقراری امنیتحاضر شده بودند، از جمله عارف برا فرزند حاج ولی محمد ، اسلام موحدی فرزند ابراهیم ، کلاتی دهقانی فرزند شنبه حاج ، شاهانی دهقانی فرزند صاحب ، پنج شنبه دهقانی فرزند گجیر و خدابخش دهقانی فرزند مراد بخش از طوایف منطقه به شهادت رسیدند .

کد خبر: 38143

تاريخ خبر: يکشنبه، 26 مهر 1388 ساعت: 11:07


 

http://www.ilna.ir/printable.aspx?ID=83641

كد خبر: 83641
1388/7/26
12:40
سرویس مجلس

نایب ‌رئیس کمیسیون امنیت ملی:

قرار بود نشست سپاه براي هماهنگي بيشتر با مردم عشاير سيستان برگزار شود

در جلسه عصر امروز كميسيون امنيت ملي به بررسی این مساله پرداخته و هیاتی را برای بررسی این فاجعه بزرگ به منطقه اعزام خواهیم کرد.
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اقدام تروریستی گفت: شوشتری فرمانده سپاه استان به دنبال هماهنگی بیشتر با مردم عشایر و سران آنها به منظور جلوگیری از نفوذ اشرار در منطقه بوده است.
حسین سبحانی‌نیا نماینده نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه هنوز کمیسیون امنیت ملی از جزئیات دقیق حادثه تروریستی صبح امروز اطلاعی ندارد اظهار داشت: در جلسه عصر امروز به بررسی این مساله پرداخته و هیاتی را برای بررسی این فاجعه بزرگ به منطقه اعزام خواهیم کرد.
وی در ادامه به نقل از جواد کریمی قدوسی دیگر عضو کمیسیون امنیت ملی که از جمله سرداران سپاه بوده است، گفت: از ایشان شنیده‌ام که مولوی‌ عبدالحمید نشست سران عشایر با فرماندهان سپاه را تحریم کرده بوده است.
پایان پیام