محل سکونت ۶۰ درصد مسئولان نظام ولایت مطلقه - منطقه یک تهران جزء خوش آب و هوا ترین مناطق تهران بوده و نسبت به مناطق دیگر پایتخت نیز گران تر است و ۶۰ درصد مسئولان، ۶۳ سفیر خارجی و اکثر پزشکان فوق متخصص شهر نیز در این منطقه سکونت دارند.


محل سکونت 60 درصد مسئولان کشور

60 درصد مسئولان کشور در منطقه یک تهران ساکن هستند

كدخبر: ۸۸۰۵۰

تاريخ: ۱۳ مرداد ۱۳۸۸ - ۱۷:۰۱

شفاف: منطقه یک تهران جزء خوش آب و هوا ترین مناطق تهران بوده و نسبت به مناطق دیگر پایتخت نیز گران تر است و 60 درصد مسئولان، 63 سفیر خارجی و اکثر پزشکان فوق متخصص شهر نیز در این منطقه سکونت دارند.

مهندس محمد مهدی احمدی بافنده ، شهردار منطقه یک تهران در گفتگو با روزنامه تهران امروز، با اشاره به مطالعات منطقه ای انجام شده توسط شهرداری تهران یادآور شد : منطقه یک از نظر جغرافیایی شرایط خاصی دارد و از خوش آب و هوا ترین مناطق شهر تهران است و بیشتر مدیران در این منطقه زندگی می کنند.

بر اساس آمار اعلام شده توسط شهردار منطقه یک 63 نفر از سفرای کشورهای مختلف در این منطقه سکونت داشته و بیش از 60 درصد مدیران نیز در این منطقه زندگی می کنند.

همچنین اکثریت قریب به اتفاق پزشکان فوق تخصص شهر نیز منطقه یک را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اند.

شهردار منطقه یک همچنین تصریح کرد : ما نسبت به دیگر مناطق گران ترین حریم را داریم و تقریبا گران ترین زمین ها متعلق به این منطقه است که البته بالاترین درصد سکونت را دارد که این موضوع به فرسوده شدن محل می انجامد.

به گفته احمدی بافنده ظرفیت سکونت در منطقه یک 500 هزار نفر است که در حال حاضر و بر اساس داده های آماری 4هزار و 335 نفر در آن زندگی می کنند.

 http://www.fardanews.com/fa/pages/print.php?cid=88050