انتخابات ناتویی! در افغانستان؟! زیر اشغال  و سرکوبگری ناتویی: یک رأی فقط ۱۰ دلار!!!!! االبته تقلب و تزویر هم در راه است!!!!!! به گزارش بی بی سی (بی بی سی استعماری - استبدادی) براساس تحقیقاتی که انجام شده، هزاران کارت رأی دهی به فروش گذاشته شده و برای خریداری آرای مردم، هزاران دلار مصرف شده است؟؟؟؟!!!! اینست که جنایتکاری و بشر ستیزی و بی آبرویی استعمارگران از جنایتکاری و بشر ستیزی و بی آبرویی مستبدین هیچ کمتر نیست، و استعمار و استبداد دو روی یک سکه هستند.

BBC Persian

به روز شده:  06:28 گرينويچ - سه شنبه 18 اوت 2009 - 27 مرداد 1388

بی بی سی: 'برگه های اخذ رای در افغانستان به فروش گذاشته شده است'

بی بی سی گفته است به شواهدی حاکی از اقدام برای تقلب و فساد در روند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دست یافته است.

بی بی سی گزارش کرده که براساس تحقیقاتی که انجام شده، هزاران کارت رای دهی به فروش گذاشته شده و برای خریداری آرای مردم، هزاران دلار مصرف شده است.

این شواهد در حالی بدست می آید که فرصت دو ماهه تبلیغات انتخاباتی در افغانستان به پایان رسیده و قرار است افغانستان روز پنجشنبه (29 اسد/مرداد) شاهد برگزاری دومین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور باشد.

در همین حال، گزارش شده که دو راکت، بامداد روز سه شنبه (27 اسد/مرداد) به کابل اصابت کرده اما تلفاتی در پی نداشته است.

یکی از این راکت ها، به نقطه ای در محوطه مقر ریاست جمهوری افغانستان برخورد کرد و دومی، یک پایگاه پلیس را هدف قرار داد.

گروه طالبان هشدار داده اند که مانع از برگزاری انتخابات در افغانستان خواهند شد، و در ظرف یک ماه اخیر، دو بار کابل، پایتخت را هدف قرار داده اند.

کارت های ده دلاری

یک شهروند افغان که برای بی بی سی کار می کند، در شهر کابل، پایتخت افغانستان به تحقیق در مورد گزارشهایی پرداخت که حاکی از فروش کارت های رای دهی بود.

او گفته است که در برابر پیشنهاد خرید برگه های اخذ رای، هزار مورد پیشنهاد فروش کارت های رای دهی، هر کدام به بهای حدود ده دلار، مطرح شد.

خبرنگار بی بی سی در کابل می گوید،کشف اینکه دقیقا چه تعداد کارت رای دهی ممکن است در افغانستان به فروش رسیده باشد ناممکن است، اما تا کنون شماری از افراد در این رابطه بازداشت شده اند.

خبرنگار بی بی سی می گوید، در چندین مورد، برای یک نفر چندین کارت رای دهی صادر شده و برخی از کارمندان دولتی نیز به شکل غیرقانونی، به نفع نامزدهای انتخابات فعالانه کمپاین کرده اند.

مقامات غربی گفته اند که انتخابات در افغانستان با مشکلاتی روبرو خواهد بود، اما تاکید دارند که برگزاری این انتخابات در هر حال بهتر از عدم برگزاری آن است.

یک گروه از ناظران مستقل می گوید شواهد حاکی از وجود فساد در روند انتخابات را به مقامات ارایه کرده اند، اما اقداماتی براساس این اطلاعات صورت نگرفته است.

آخرین رقابت ها

حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان که برای دومین دوره ریاست جمهوری خود را نامزد کرده است، برای کسب آرای رای دهندگان افغان با حدود سی نفر از نامزدهای دیگر به رقابت پرداخته است.

روز دوشنبه، ژنرال عبدالرشید دوستم، از چهره های با نفوذ در میان ازبک های افغانستان، پس از یک سال اقامت در ترکیه به افغانستان بازگشت و حمایت خود را از انتخاب حامد کرزی اعلام کرد.

ژنرال دوستم در میان جمع زیادی از هوادارانش در شمال افغانستان گفت: "ما نیاز داریم تا همراه با حامد کرزی به سوی آینده پیش برویم."

دو تن از رقبای عمده آقای کرزی در انتخابات - وزیر پیشین خارجه و وزیر پیشین مالیه - نیز در آخرین روز تبلیغات انتخاباتی خود در دوشنبه، گردهمایی های انتخاباتی برگزار کردند.

عبدالله عبدالله، وزیر سابق خارجه و از نامزدهای مطرح انتخابات افغانستان، در میان حدود ده هزار تن از هوادارانش در کابل حاضر شد در حالیکه اکثر حاضران پیراهن های آبی رنگ پوشیده بودند و پرچم های آبی در دست داشتند.

اشرف غنی احمدزی، دیگر نامزد اصلی انتخابات افغانستان نیز در میان حدود پنج هزار تن از هوادارانش در ننگرهار در شرق افغانستان حضور یافت.

آقای غنی تعهد کرده است که به جای "دولت فاسد"، "یک دولت قانونمند" را ایجاد کند.

انتخابات افغانستان قرار است روز پنجشنبه این هفته برگزار شود و همزمان، نگرانی امنیتی در جریان رای گیری در برخی از نقاط افغانستان افزایش یافته است.

http://www.bbc.co.uk/persian/afghanistan/2009/08/090818_ram_bbc_af_election_fraud.shtml