وزیر جنگ آمریکا خواهان مبارزه با فساد در افغانستان شد؟! رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا (جنگ و اشغال) گفته است که نهادهای بین المللی (استعماری) باید با فساد در افغانستان مبارزه کنند و اطمینان یابند که کمک های مالی آنها باعث تشویق فساد در این کشور نمی شود. (بله؛ این وزیر جنگ و اشغالگری خواهان مبارزه با فساد در افغانستان می شود، اما چنین سخنانی نه بیانگر واقعیات، بلکه بیانگر دجالگری و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر اشغال افغانستان توسط آمریکا و دول ناتویی است، و حقیقت اینست که منشاء همۀ مفاسد کنونی و جنگ و کشتار موجود در افغانستان، اشغالگران غربی و تحمیل مزدوران حقیری مثل حامد کرزای بر سرنوشت و مقدرات افغانستان است، مزدوری که مثل یک مَترسک و به زور تقلب و ساخته کاری (و بدلیل اینکه کس دیگری ندارند) او را در مسند ریاست جمهوری! نشانده اند. اینست که استعمارگران و استبدادیان واقعا بی آبرو هستند). 


06:56 گرينويچ - شنبه 21 نوامبر 2009 - 30 آبان 1388 - بی بی سی

گیتس خواهان مبارزه با فساد در افغانستان شد

رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا گفته است نهادهای بین المللی باید با فساد در افغانستان مبارزه کنند و اطمینان یابند که کمک های مالی آنها باعث تشویق فساد در این کشور نمی شود.

آقای گیتس گفت کشورها و نهادهایی که به افغانستان کمک مالی می کنند، باید بر قراردادها و پروژه های خود در این کشور نظارت بیشتری داشته باشند.

وی گفت حضور نیروها و شرکت های بین المللی در افغانستان، باعث سرازیر شدن مقدار قابل توجه پول به این کشور شده و از همان ابتدای امضای چک، باید مراقب چگونگی خرج شدن این پول بود.

رابرت گیتس اضافه کرد آمریکا و دیگر کمک دهندگان بین المللی، هر زمانی که در قراردادها و طرح های خود با گروه های افغان یا بین المللی، نشانه ای از فساد مشاهده کردند، باید وارد عمل شوند.

وزیر دفاع آمریکا این اظهارات را یک روز پس از مراسم تحلیف دومین دوره ریاست جمهوری حامد کرزی مطرح کرد.

رهبران غربی از آقای کرزی خواسته اند با فساد مقابله کند و در کابینه اش به جنگ سالاران سابق جا ندهد.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا که در حال حاضر سرگرم بررسی موضوع اعزام 40 هزار نیروی بیشتر به افغانستان است، نیز در باره ضرورت مبارزه با فساد در این کشور صحبت کرده است. هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا هم پس از مراسم تحلیف حامد کرزی، اظهارات مشابهی داشت.

خانم کلینتون نیز گفته بود آمریکا اطمینان حاصل خواهد کرد که پول های کشورش در افغانستان درست هزینه می شود.

حامد کرزی، روز پنجشنبه برای آغاز دور دوم کاری خود به عنوان رئیس جمهوری افغانستان، سوگند وفاداری یاد کرد.

مراسم تحلیف در حضور شماری از مهمانان خارجی، از جمله آصف علی زرداری، رئیس جمهوری پاکستان، هیلاری کلنیتون، وزیر خارجه آمریکا و وزرای خارجه چند کشور دیگر در کابل انجام شد.

آقای کرزی در سخنان خود پس از ادای سوگند وفاداری، به اولویت های کاری اش به در دور دوم ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت که مبارزه با فساد را با جدیت دنبال خواهد کرد.

او همچنین از رقبای سابق انتخاباتی اش دعوت کرد تا برای "ساختن افغانستان" با او همکاری کنند.

آقای کرزی در حالی رسما کار خود را آغاز می کند که انتظارات داخلی و خارجی از دولت او از هر زمان دیگری بیشتر است.