دجّالگری و جعّالی بی بی سی: بگذریم از ماهیت استعماری - استبدادی و گمراه کنندۀ بی بی سی (که یکی از مصادر کذب و جعل و تحریف است) این عنوان خبری: «محکوم شدن پنجاه شیعۀ بحرینی به زندان» مصداق واقعی شیطنت و فتنه جویی و بیانگر سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» می باشد. در متن این عنوان خبری نیز چنین آورده است: «اکثریت مردم بحرین شیعه‌اند ولی حکومت در دست اقلیت سنی است». آری؛ در این شکی نیست که اگر دروغگویی روی انسانها را سیاه می کرد؛ حتما صاحب این جملات رویش سیاه می گشت؛ چراکه: اولا (و بنابر آنچه مشهور است) اکثریت مردم بحرین شیعه مذهب هستند؛ و زمانی که اکثریت مردم یک مملکت کاری میکنند نام مملکت آنها ذکر میشود؛ نه ماهیتی که مختص بخشی از مردم بوده و بیشتر برای اقلیتهای مظلوم استعمال می گردد؛ کمااینکه میگویند انقلاب سوریه یا مصر یا تونس یا ایران و........ (و لکن بی بی سی اعتراضات و قیام مردم بحرین را شیعی القاء می کند؟!). ثانیا عنوان و متن دجّالی فوق الذکر تصریح و تأکید می نماید که نظام حاکم بر جزیرۀ بحرین سُنی مذهب است! و چنین القاء میکند که از موضع سُنی گری حقوق شیعیان را پایمال می سازد؟! و این در حالیست که نظام «استبدادی - استعماری - غربیِ بحرین» دشمن همۀ مسلمین و عامل دُوَل ناتویی و از جمله انگلیس و آمریکاست؛ بگذریم از اینکه بسیاری از شیعیان بحرین (مانند بسیاری از سُنیها) عامل و مزدور نظام مَلِکی و پادشاهی بحرین هستند، و بعدا شیعیان غیر ولایت فقیهی با مخالفان ولایت فقیهی همراهی نمی کنند. ثالثا مگر نظام فرقه باز ولایت مطلقه یک نظام شیعی است تا نظام پادشاهی - استعماری بحرین یک نظام سُنی باشد؟! آیا غیر از اینست که نظام ولایت مطلقه قبل از اینکه دشمن اهل سنت باشد، دشمن شیعه مذهبان و کلا مردم ایران است؟! در این رابطه حداقل به سراغ مراجع شیعه و ملاهای سنی برویم! تا معلوم شود که: نظام ولایت مطلقه شیعه و سنی نمی شناسد: آنکه عامل و مزدور اوست در خدمت اوست! و آنکه منتقد و مخالف اوست دشمن اوست. و طبعا «نظام استبدادی - استعماری سعودی» هم از این جنس است و دشمن اسلام و مسلمین و خفه کنندۀ مردم مظلوم حجاز و در همان حال نوکر غرب و اربابان بی بی سی است؛ و شیعه و سنی نمی شناسد. سماء - ۲۴ ذوالقعده ۱۴۳۴ - ۷ مهر ۱۳۹۲

 

محکوم شدن پنجاه شیعه بحرینی به زندان

به روز شده:  11:36 گرينويچ - 29 سپتامبر 2013 - 07 مهر 1392
تظاهرات بحرین (عکس از آرشیو)

اکثریت مردم بحرین شیعه‌اند ولی حکومت در دست اقلیت سنی است

دادگاهی در بحرین پنجاه تن از شیعیان این کشور را به جرم تشکیل یک گروه مخالف سری که قصد سرنگون کردن دولت را داشت به حبس محکوم کرد.

شانزده تن از این افراد به پانزده سال، چهارتن به ده سال و بقیه به پنج سال زندان محکوم شدند.

سی نفر از محکوم شدگان در دادگاه حضور داشتند و گفتند که درخواست تجدید نظر خواهند کرد.

بقیه افراد که در خارج از کشورند به طور غیابی به حبس محکوم شدند.

این تازه‌ترین اقدام دولت بحرین علیه "گروه ۱۴ فوریه" یک گروه از جوانان بحرینی است که تظاهرات مداوم ضددولتی را سازمان دهی می‌کنند.

در چهاردهم فوریه ۲۰۱۱ تعدادی از معترضان بحرینی در تجمعی مسالمت آمیز کنترل یکی از مناطق شناخته شده به نام میدان مروارید را به دست گرفتند. سه روز بعد از این اعتراضات نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک آور و باتوم و شلیک گلوله مردم را متفرق کردند.

طی ماه فوریه و مارچ ۲۰۱۱ با بالاگرفتن خشونت‌هاتعدادی کشته، صدها نفر مجروح و هزاران نفر نیز بازداشت شدند.

اکثریت مردم بحرین شیعه‌اند ولی حکومت در دست اقلیت سنی است.

سازمان عفو بین‌الملل پیشتر در مواردی از دولت بحرین خواسته بود تا زندانیان سیاسی را آزاد کند.

معترضان در کل از خاندان حکومتی آل خلیفه می‌خواهند که دست به اصلاحات سیاسی بزند، نظام مشروطه سلطنتی برقرار و با فساد مبارزه کند.

شيخ حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین شصت و يك ساله است و از سال ۱۹۹۹ قدرت را در بحرين در دست دارد.

دولت می‌گوید که دست به اصلاحاتی زده است اما مخالفان می گویند که اصلاحات واقعی هنوز ایجاد نشده است.

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2013/09/130929_l24_bahrain.shtml